Gastronomia końca wieku

You are here

żywność i napoje

Nasze artykuły

Codzienne picie kawy - jak uprzyjemnić sobie ten rytuał?

kawa
Author: Olgierd Rudak
Source: http://www.flickr.com
Kawa jest rzeczywiście jednym z ulubionych napojów mnóstwa osób i większa część z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia swojego dnia bez niego. Można oznajmić, że jest to swego rodzaju dzienny rytuał. Picie kawy stało się przyjemnością, wielokrotnie zapraszamy znajomych na wspólną rozmowę, której na ogół towarzyszy filiżanka czarnego naparu.

Jak odżywiać się zdrowo i smacznie? Jest na to odpowiedni sposób, natomiast jego sekret skrywa się w wyborze odpowiedniego rodzaju naczyń

Naczynia
Author: Sagaform
Source: Myin.pl
Naczynia żaroodporne spowodują, iż przygotujesz smakowite potrawy. Są w dostępne w różnorodnych rozmiarach oraz stylach, bardzo wytrzymałe. Spowodują, iż codzienne gotowanie będzie z pewnością łatwiejsze. Naczynia żaroodporne mogą służyć również do podawania potraw, każdy tak więc znajdzie coś najlepszego dla siebie.

Racjonalne odżywianie - czy rzeczywiście jest dostępne dla wszystkich?

Sad pełen owoców
Author: Ctd 2005
Obecnie coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co spożywamy. Jesteśmy niemalże atakowani z wszystkich stron chemicznymi składami produktów, a przecież żadna osoba nie chce tworzyć ze swojego żołądka śmietnika. Na szczęście wielu ludzi zdało sobie sprawę, że racjonalne odżywianie sprawia, że polepsza się nie tylko nasza sylwetka, lecz również nastrój i zdrowie.

Wielki wybór produktów dla naszych maluchów

Naczynie biało-niebieskie
Author: home-you.com
Source: home-you.com
Jeśli ktoś pragnie zapewnić swym dzieciom faktycznie prawidłową opiekę, to koniecznie musi zadbać przy tym o sporo różnych spraw. Do tych zdecydowanie najbardziej podstawowych z nich należy oczywiście wybranie dobrych akcesoriów które mogą być bardzo przydatne w życiu codziennym. Co prawda bardzo często nie podchodzimy do takich rzeczy z jakąkolwiek większą uwagą, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to istotny błąd, gdyż mają one niemały wpływ na to, czy będziemy mogli cieszyć się podczas opiekowania się dziećmi satysfakcjonującym poziomem komfortu.

Domowa produkcja alkoholi

lampka nalewki
Author: fo.ol
Source: http://www.flickr.com
Alkohol zajmuje w polskiej kulturze dosyć ważne miejsce i to bynajmniej nie dlatego, że Polacy piją go dużo. Statystyki bowiem wyraźnie pokazują, że na tle wielu krajów europejskich picie alkoholu w Polsce wypada bardzo blado.

Napoje z kofeiną, substytuty cukru i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

Smaczne jedzenie
Author: Luiz Eduardo
Source: http://www.flickr.com
Życie w centrach miast, gdzie jest ścisk, ludzie ściśnięci są na niewielkiej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach znajduje się wiele związków, których nazw normalny człowiek nie umie nawet przeczytać, ma swój niebagatelny wpływ na ludzkie życie. Do zasadniczych kłopotów wiążących się mieszkaniem w tak bardzo ucywilizowanych obszarach należą przewlekłe schorzenia, jakimi jeszcze w poprzednim stuleciu nikt nie miał potrzeby się przejmować: uczulenia, cukrzyca, podwyższone ciśnienie, epidemia otyłości.

O czym należy pamiętać kupując danie w restauracji? Jakie lokale są szczególnie warte uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiemy, jak istotną rolę spełnia właściwa dieta zapewniająca ważne składniki odżywcze. Przygotowując posiłki w domu możemy dobrać rozmaite składniki tak, by były one przede wszystkim przyjazne dla naszego zdrowia. Chociaż najczęściej najsmaczniejsze wydają nam się potrawy przyrządzane w domu, wiele osób nadal decyduje się na goszczenie w restauracjach lub korzystanie z cateringu- kiedy można mieć pewność, że kupione posiłki spełniają wszystkie standardy?

W aneksie kuchennym musi panować teoretycznie zawsze porządek.

patelnia
Author: Vassilis
Source: http://www.flickr.com
Jest to miejsce, w którym nie tylko przygotowuje się posiłki, ale również bardzo często je się spożywa. Dlatego liczy się w głównej mierze estetyka tego pomieszczenia. Faktycznie w pierwszej kolejności może nam na myśl przychodzić odcień ścian, lub wzór płytek, żeby kuchnia była jak najbardziej schludna. Ale wszystko chowa się w rozmaitych detalach, także w tym, jakich garnków używamy do pieczenia i robienia innych czynności.

Warzenie domowego piwa- od czego powinniśmy zacząć, aby spełnić swoje marzenie o stworzeniu wyśmienitego piwa domowej roboty

piwo
Author: Frô de maracujá!
Source: http://www.flickr.com
Każdy fan piwa chociaż raz myślał nad tym, by spróbować samemu je produkować. Warzenie piwa na własne potrzeby jest bardzo fascynującym zajęciem, a radość po skosztowaniu własnego wyrobu na pewno jest niesamowita.

Pages

Subscribe to RSS - żywność i napoje