Gastronomia końca wieku

You are here

żywność i napoje

Nasze artykuły

Codzienne picie kawy - jak uprzyjemnić sobie ten rytuał?

kawa
Author: Olgierd Rudak
Source: http://www.flickr.com
Kawa jest z pewnością jednym z ulubionych napojów mnóstwa osób i większa część z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia własnego dnia bez niego. Można ogłosić, że jest to swego typu codzienny rytuał. Picie kawy jest obecnie przyjemnością, nie raz zapraszamy znajomych na wspólną rozmowę, której przeważnie asystuje filiżanka czarnego naparu.

O czym należy pamiętać kupując danie w restauracji? Jakie lokale są szczególnie warte uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, jak poważną rolę pełni zdrowa dieta niosąca za sobą niezbędne składniki odżywcze. Przyrządzając posiłki w domu jesteśmy w stanie dobrać poszczególne składniki tak, by były one szczególnie przyjazne dla naszego zdrowia. Choć zazwyczaj najsmaczniejsze są dla nas posiłki gotowane w domu, sporo osób ciągle decyduje się na goszczenie w restauracjach oraz korzystanie z cateringu- kiedy można mieć pewność, że kupione posiłki są w stanie spełnić wszystkie standardy?

Gdzie pojechać na smaczny obiad

restauracja
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma jakieś ulubione smaki z dzieciństwa, które kojarzą się z czasem beztroski, z mamą, babcią, czy z pięknymi momentami. Zazwyczaj są to potrawy tradycyjne, do których lubimy wracać. Nie da się ukryć, że nasza kuchnia polska jest niezwykle smaczna i wielu z nas jest po prostu wielbicielami klasycznych dań od lat goszczących na stołach każdej z rodzin. Jeżeli mamy specjalne zamiłowanie do jedzenia, to na pewno mamy świadomość, że może ono być serwowane na najróżniejsze sposoby i nierzadko jedna potrawa, która zwykle wszędzie nosi taka samą nazwę, w poszczególnych regionach serwowana jest na różne sposoby.

Bardzo dużo łatwo dostępnych artykułów spożywczych ma niezwykłe właściwości zdrowotne

olej arganowy
Author: swimboy1
Jeśli pragniemy żyć zdrowo i dbać o swój organizm, to absolutnie nie musimy wykładać dużych pieniędzy na dziwne zabiegi i rozpoczynać drogiej kuracji. Okazuje się, że dużo produktów, które są łatwe do zdobycia, ma wyjątkowe właściwości zdrowotne.

Kupuj dobrą kawę, która na pewno będzie ci smakować, obecnie można wybierać wśród wielu gatunków

Shisha
Author: Helen Penjam
Source: http://www.flickr.com
Polacy niesamowicie lubią pić kawę. Pijają ją zaraz z rana, ciesząc się pierwszym kubkiem naparu, piją podczas posiłków, imprez towarzyskich, do fajnego filmu lub wciągającej książki.

Wybierz idealne noże kuchenne dobre dla twoich potrzeb

Zestaw noży Kyocera
Author: Kyocera
Source: www.SmakProstoty.pl
Zagwarantowanie sobie w swojej kuchni faktycznie dobrego poziomu wygody podczas wykonywania jakichkolwiek, codziennych czynności niewątpliwie jest niesamowicie wręcz istotną sprawą dla dosłownie każdego z nas. Równocześnie jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że to, jakie efekty będziemy w stanie przy tym osiągnąć w większości przypadków zależy od bardzo wielu najróżniejszych czynników, o które zawsze trzeba zadbać z maksymalną uwagą. Bardzo ważny jest tu nade wszystko wybór rzeczywiście dobrego wyposażenia do kuchni – coś takiego stanowi naturalnie dość szeroką kwestię, więc musimy poświęcić wiele czasu na wszystkie konkretne jego elementy.

Kawa lub herbata będą smakować jeszcze wspanialej, należy jedynie wybrać odpowiednie gatunki i świetne dodatki do nich

Krojenie truskawek
Author: DIAMANT
Source: DIAMANT
Przy wyborze kawy najlepiej kierować się jej jakością. Dobra kawa wspaniale smakuje, a do tego charakteryzuje się pięknym aromatem. Przyjemność płynąca z picia takiej kawy bywa wprost nie do opisania.

Na jakie dodatki kuchenne nie zwracamy zwykle uwagi a mogą być nam przydatne?

akcesoria do kuchni
Author: Skagerak
Source: www.smakprostoty.pl
W dzisiejszym świecie, gdy jesteśmy zabiegani nie mamy często czasu aby spędzić więcej chwil w kuchni. Dlatego dążymy do zaopatrywania się w urządzenia wielofunkcyjne i akcesoria, które umożliwiają przyśpieszenie prac w kuchni. Warto jednak od czasu do czasu zastanowić się nad dodatkami, o jakich przeważnie się nie myśli, a które mogą w istocie ułatwić nam nasze codzienne obowiązki.

najważniejsze zalety białej herbaty

herbata
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Herbata biała swój srebrny kolor zawdzięcza szczególnemu procesowi tworzenia. Krzaki herbaciane, które mają zrodzić na wiosnę pąki, chroni się przed słońcem tak, ażeby nie tworzyły pigmentu nadającego zielony kolor listkom. Powoduje to uschnięcie kształtujących się listków, które po wysuszeniu stają się białą herbatą.

Pages

Subscribe to RSS - żywność i napoje