Gastronomia końca wieku

You are here

żywność i napoje

Nasze artykuły

Co Polacy zazwyczajjedzą w pracy? Czytaj na ten temat więcej

catering
Author: Andrea Nguyen
Source: http://www.flickr.com
Dobrze skomponowana dieta jest kluczem do zdrowia i wymarzonej figury. Obok dostarczania do organizmu wybranych składników odżywczych, tak samo ważna jest także regularność posiłków. Często pomijamy to podczas czasu spędzanego w pracy.
Lifestylowe magazyny rywalizują między sobą w wyznaczaniu coraz to nowych trendów żywieniowych i receptach na zdrowy styl życia. Badania wykazują, że Polacy jedzą za dużo, albo za mało. Często wybierają oni po gotowe posiłki, niezdrowe przekąski. Preferujemy wygodę, często zmieniamy porę posiłków. Złe nawyki żywieniowe oraz niechęć do aktywności fizycznej to prosta droga do niechcianych kilogramów.

Przepyszny napój, który podbił serca na europejskim dworze, czyli skąd wzięła się czekolada oraz kiedy odkryto jej ogromny potencjał

czekolada
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają czekoladę. Każdy z nas wybiera inny typ czekoladowych przysmaków, jednakże ich wspólnym składnikiem jest kakao, które obecne jest w kulturze od dawien dawna. O historii czekolady możemy mówić bardzo długo, gdyż sięga ona wiele setek lat wstecz.

Kawiarki

Kawiarki
Source: www.garneczki.pl
Mickiewiczowski poemat Pan Tadeusz w jednej z ksiąg wspomina o kawiarce – osobie wchodzącej w skład służby w dworku szlacheckim, której rolą było przyrządzanie i szczególne serwowanie kawy z dbałością o właściwą oprawę.

najważniejsze zalety białej herbaty

herbata
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Herbata biała własny srebrzysty odcień zawdzięcza unikalnemu procesowi produkcji. Krzaki herbaciane, jakie mają zrodzić na wiosnę pąki, ochrania się przed słońcem tak, aby nie tworzyły barwnika przekazującego zielony kolor liściom. Wywołuje to schnięcie rozwijających się listków, które po wysuszeniu stają się białą herbatą.

Kawa to cudowny napój i nikt nie przecenia jej znaczenia. Bez niej żaden ranek nie wyglądałby tak miło, a i większość z nas bez chęci podchodziłaby do swoich obowiązków gdyby jej brakło.

kawa
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
Łyk kawy pozwala momentalnie zebrać siły by mierzyć się ze zmaganiami dnia codziennego. Nic w taki sposób jak ona nie zachęca organizmu i nie daje napędu, by porankiem wszystkie zadania poszły sprawnie i prędko.

Delikatesy – zazwyczaj wielobranżowe sklepy z szerokim asortymentem

kawa
Author: Katherine Lim
Source: http://www.flickr.com
Dotychczas delikatesy kojarzyły się kupującym w pierwszej kolejności z pachnącymi drożdżówkami, świeżymi warzywami i owocami oraz pozostałym podobnym asortymentem, który zakupują osoby zamieszkałe w pobliżu takiego sklepiku. Dzisiaj coraz częściej w delikatesach możemy dostać coraz bardziej wyszukane produkty takie, jak chociażby kapsułki dolce gusto czy z kolei cukier brzozowy.

Dlaczego dobrze jest pić herbatę? Co się z tym wiąże? Czemu warto próbować nowych smaków?

FIliżanka herbaty
Author: Christian Bär
Source: http://www.flickr.com
Wybór jak i kupno herbaty zdaje się nie być czymś strasznie trudnym. Jednak możemy zmienić zdanie, gdy wejdzie się do specjalistycznego sklepu z herbatami. W tym miejscu bowiem wybór jest tak duży, że możemy mieć spory problem z kupnem czegoś, co przypadnie nam do gustu. Czym w związku z tym kierować się przy wyborze konkretnej herbaty?

Herbata - niesamowity dar matki natury

herbata
Source: pixabay.com
Herbata jest ceniona od wielu stuleci z powodu swojego wyjątkowego smaku lecz również ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Każdego roku w niemal każdym zakątku świata spożywane są niezliczone ilości filiżanek naparu z krzewu camellia sinensis. Interesujące jest to, że mimo olbrzymiej różnorodności rodzajów herbaty, to spora większość z nich pochodzi z tej samej rośliny. Funkcjonujemy w czasach, w których nawet najbardziej egzotyczne produkty jesteśmy w stanie nabyć w przysłowiowym sklepie na rogu.

Gdzie w Poznaniu w niesłychanie porządnej cenie można kupić różnorodnego rodzaju dyski twarde?

kawa
Author: Adriel Hampton
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach prawie każdy mieszkaniec Polski ma jeden lub więcej laptopów. Dzieje się tak za sprawą rosnącej informatyzacji ludzi. Na bieżącą chwilę coraz to więcej rzeczy przesyłanych jest do wirtualnej realności. Coraz to częściej już nie opuszcza domu, tak aby móc bezproblemowo zrobić zakupy, ale uruchamia się komputer i przy użyciu odpowiednich portali internetowych selekcjonuje się niezbędny nam towar.

Pages

Subscribe to RSS - żywność i napoje