Gastronomia końca wieku

You are here

serwis gastronomiczny

Nasze artykuły

Garnek do szparagów to przebój na rynku - więc i Ty powinieneś go mieć!

garnek
Author: www.pieknowdomu.pl
Source: www.pieknowdomu.pl
Najprawdopodobniej każdy człowiek wie o tym, że dziś w marketach jesteśmy w stanie znaleźć praktycznie wszystko o czym tylko śnimy. Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie korzystali tylko z elementarnych rzeczy, jakie tak naprawdę nie ułatwiały dziennego funkcjonowania. Aktualnie każdy z nas jest w stanie wyruszyć do sklepu i na regałach wyszpera rzeczy, jakie nawet nie wiadomo do czego służą.

Co Polacy zazwyczajjedzą w pracy? Czytaj na ten temat więcej

catering
Author: Andrea Nguyen
Source: http://www.flickr.com
Dobrze skomponowana dieta jest kluczem do zdrowia i pożądanej figury. Obok dostarczania do organizmu właściwych składników odżywczych, równie ważna jest także regularność posiłków. Często zapominamy o tym podczas czasu spędzanego w pracy.
Lifestylowe magazyny rywalizują między sobą w lansowaniu coraz to nowych trendów żywieniowych i przepisach na zdrowy styl życia. Badania wskazują, że Polacy jedzą za dużo, albo za mało. Często wybierają oni po gotowe posiłki, niezdrowe przekąski. Preferujemy komfort, często przestawiamy porę posiłków. Złe nawyki żywieniowe oraz niechęć do aktywności fizycznej to prosta droga do zbędnych kilogramów.

Co zwiedzić we Wrocławiu oraz gdzie zjeść smakowity obiad?

kuchnia - wizja
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Wrocław to śliczne miasto, które zachwyca licznymi zabytkami, ładnymi miejscami oraz atrakcjami turystycznymi. Będąc we Wrocławiu, niewątpliwie powinno się posiadać ze sobą przewodnik turystyczny, dzięki temu zwiedzanie będzie sporo łatwiejsze, oraz także ciekawsze.

Z jakich powodów kawa jest tak popularnym napojem, jakie są podstawowe zasady przy jej paleniu.

kawa
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
Kawa jest obok herbaty ogromnie popularnym napojem, każdego dnia wypija się jej na świecie bardzo duże ilości filiżanek. Jest serwowana na dużo rozmaitych sposobów, w zasadzie w każdym rejonie preferuje się inne techniki jej parzenia i podawania. Obecnie na świecie dominują dwa podstawowe rodzaje kawy, czyli Robusta i Arabica. Odmiany te w pierwszej kolejności się różnią wyglądem ziaren, Arabica ma płaskie ziarna, nieco wydłużone, za to Robusta jest bardziej owalna i mniejsza.

Żeliwo - tworzywo niedoceniane w kuchni

stworzone
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com
Mimo że żeliwo jako takie znane jest ludziom od dziesiątek lat, w kuchni jakoś o nim zapomniano. Przez wiele lat próbowały je zastąpić inne stopy. Jednak dziś patelnie z teflonem są coraz mniej popularne, a wraca się do takich naczyń, jakie służyły do gotowania naszym prababciom.

Jakim sposobem odnaleźć dobrą restaurację w zależności od kulinarnych gustów?

manufaktura łódź
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Wziąwszy pod uwagę, że w każdym mieście zachodzi rywalizacja kulinarna, oferująca podobne albo jednakowe posiłki, trudno jednoznacznie i od razu wyselekcjonować miejsce, jakie spełni nasze wyczekiwania smakowe.

Dlaczego ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni? Jakie sprzęty są w niej nieodzowne? Co może nam pomóc?

kokilki
Author: LA PETITE MAISON
Source: LA PETITE MAISON
Dobrze wyposażona kuchnia to estetyczny wygląd, ale również funkcjonalność. Wszak to miejsce ma nam dobrze służyć w praktyce. Nie powinno być jedynie do oglądania z dystansu.

Dobre wyposażenie kuchenne

aronia
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Dobre wyposażenie kuchni jest bardzo istotne dla wszystkich domowników. Niezwykle pożądanym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęsłym układzie od stuleci służy Chińczykom do przygotowywania różnorodnych dań jak najmniejszym sumptem.

Posiłki na mieście - jak znaleźć odpowiednie miejsce?

tesco
Obecnie niezwykle powszechne są różnorodne punkty proponujące posiłki, które można szybko i ze smakiem zjeść poza domem. Do wybrania miewamy oczywiście mnóstwo możliwości i jedne z nich sławią się prostymi daniami, inne proponują szybką obsługę, a jeszcze inne gwarantują wyszukane potrawy z dalekich miejsc na świecie.

Pages

Subscribe to RSS - serwis gastronomiczny