Gastronomia końca wieku

You are here

serwis gastronomiczny

Nasze artykuły

Dlaczego ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni? Jakie sprzęty są w niej nieodzowne? Co może nam pomóc?

kokilki
Author: LA PETITE MAISON
Source: LA PETITE MAISON
Właściwie wyposażona kuchnia to estetyczny wygląd, lecz też funkcjonalność. Wszak to miejsce powinno nam dobrze służyć podczas gotowania. Nie powinno być jedynie do podziwiania z dystansu.

Czemu warto zainwestować we właściwy pokrowiec na komórkę

efekt sitodruku
Author: Women's Studio Workshop
Source: http://www.flickr.com
Śmiało można stwierdzić, że większość ludzi nie potrafi sobie wyobrazić egzystencji bez telefonu komórkowego. Ogromny postęp technologiczny sprawił, iż dziś komórki przechowują tyle danych, co kiedyś komputery.

Zaręczyny – w jaki sposób zorganizować ten moment, żeby naprawdę był idealny?

półka w restauracji
Author: Hirotomo.SABETTO
Source: http://www.flickr.com
Zaręczyny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdej osoby, dlatego z pewnością warto jest je odpowiednio zorganizować. Trzeba to zrobić dużo wcześniej, rozpoczynając naturalnie od kupienia pierścionka zaręczynowego. Jeżeli nie ma się pojęcia, jaki rodzaj biżuterii woli przyszła narzeczona, można poprosić o poradę jej siostrę, mamę lub przyjaciółkę.

Jakie w smaku są torty z Naszego miejsca zamieszkania?

tort
Source: pixabay.com
Najwyższy poziom cukiernictwa, jaki utrzymywany jest od lat w naszym kraju, doczekał się mnogich słów uznania ze strony doświadczonych ekspertów. Ciasta i ciastka różnego rodzaju dopracowywane są z wyjątkową pasją, wyglądają oraz smakują znakomicie. To perfekcyjny rezultat właściwego doboru składników, co świetnie ze sobą współgrają. Przepyszny tort może zostać także zamówiony na dany dzień, natomiast przygotowuje go się ze szczególną starannością.

Bardzo dużo łatwo dostępnych artykułów spożywczych ma niezwykłe właściwości zdrowotne

olej arganowy
Author: swimboy1
Jeśli pragniemy zdrowo żyć oraz zatroszczyć o siebie, to absolutnie nie musimy wykładać wielkich pieniędzy na skomplikowane zabiegi oraz rozpoczynać kosztownej diety. Okazuje się, że bardzo dużo produktów, które są łatwe do zdobycia, posiada niezwykłe właściwości prozdrowotne.

Gdzie pojechać na smaczny obiad

restauracja
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma jakieś ulubione smaki z dzieciństwa, które kojarzą się z beztroską, z mamą, babcią, czy z pięknymi momentami. Najczęściej są to potrawy tradycyjne, do jakich lubimy wracać. Nie da się ukryć, że nasza kuchnia polska jest niezwykle smaczna i wielu z nas uwielbia tradycyjne dania od lat goszczące na stołach każdej z rodzin. Jeśli mamy wyjątkowe zamiłowanie do jedzenia, to na pewno wiemy, że może ono być serwowane na najróżniejsze sposoby i czasem jedna potrawa, która na ogół wszędzie nosi taka samą nazwę, w poszczególnych regionach serwowana jest nieco inaczej.

Żeliwo - tworzywo niedoceniane w kuchni

stworzone
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com
Pomimo iż żeliwo jako takie znane jest ludzkości od dziesiątek lat, w kuchni jakby o nim zapomniano. Przez sporo lat zastępowały inne stopy. Jednakże dziś patelnie teflonowe są coraz mniej popularne, a wraca się do takich garnków, które służyły do gotowania naszym babciom.

W jaki sposób znaleźć ciekawe miejsce, w którym możemy miło spędzić czas?

Romantyczna kolacja
Author: Frerieke
Source: http://www.flickr.com/
Jedzenie posiłków to dla wielu jedna z głównych czynności każdego dnia, jest to także ważny składnik kultury każdego kraju, może się pochwalić swoją historią. Zapewne każdy lub większość z nas kocha jedzenie, nie chodzi tu jednak o szybkie spożywanie posiłku, tylko po to, by dostarczyć organizmowi właściwą liczbę wartości odżywczych, ale o to, aby moment tego posiłku celebrować.

Polecane restauracje w stolicy Dolnego Śląska- jak je znaleźć?

Ekskluzywne danie
Author: Jan Persiel
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zjawimy się w stolicy Dolnego Śląska, to na sto procent nie będzie trzeba martwić się tym, czy dostaniemy gdzieś smaczne jedzenie. Stolica Dolnego Śląska to miejsce przepełnione fantastycznymi lokalami gastronomicznymi.

Pages

Subscribe to RSS - serwis gastronomiczny