Gastronomia końca wieku

You are here

serwis gastronomiczny

Nasze artykuły

W jaki sposób znaleźć ciekawe miejsce, w którym możemy miło spędzić czas?

Romantyczna kolacja
Author: Frerieke
Source: http://www.flickr.com/
Jedzenie posiłków to dla wielu jedna z głównych czynności każdego dnia, jest to także ważny składnik kultury danego państwa, posiada swoją historię. Zapewne każdy lub większość z nas uwielbia jeść, nie chodzi tu jednak o szybkie spożywanie posiłku, tylko po to, aby dostarczyć organizmowi właściwą liczbę wartości odżywczych, ale o to, by moment danego posiłku świętować.

Żeliwo - tworzywo niedoceniane w kuchni

stworzone
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com
Mimo że żeliwo jako takie znane jest ludziom od setek lat, w kuchni jakoś o nim zapomniano. Przez wiele lat próbowały je zastąpić inne stopy. Jednakże dziś patelnie z teflonem stają się coraz mniej popularne, a wraca się do takich naczyń, które służyły do gotowania naszym babciom.

Bardzo dużo łatwo dostępnych artykułów spożywczych ma niezwykłe właściwości zdrowotne

olej arganowy
Author: swimboy1
Jeżeli pragniemy zdrowo żyć i dbać o siebie, to wcale nie musimy tracić dużych pieniędzy na dziwne zabiegi i rozpoczynać kosztownej kuracji. Okazuje się, że dużo artykułów, które są dostępne powszechnie, ma niezwykłe właściwości prozdrowotne.

Swoją kuchnię wyposaż w profesjonalne naczynia i przyrządy, dzięki czemu gotowanie stanie się jeszcze wygodniejsze

Kuchnia
Author: J. Triepke
Source: http://www.flickr.com
Dobrze wyposażona kuchnia to podstawa satysfakcjonującego gotowania, w takim miejscu po prostu miło się przebywa i wypełnia codzienne obowiązki. Dziś każdy amator gotowania może zakupić do swojej kuchni profesjonalne wyposażenie.

Garnek do szparagów to przebój na rynku - więc i Ty powinieneś go mieć!

garnek
Author: www.pieknowdomu.pl
Source: www.pieknowdomu.pl
Prawdopodobnie każdy człowiek wie o tym, że w chwili obecnej w sklepach jesteśmy w stanie znaleźć praktycznie wszystko o czym tylko marzymy. Jeszcze paręnaście lat temu ludzie korzystali wyłącznie z podstawowych rzeczy, jakie de facto nie ułatwiały dziennego życia. Aktualnie każdy z nas jest w stanie wybrać się do sklepu i na regałach odnajdzie rzeczy, które nawet nie wiemy do czego służą.

Co poleca się wiedzieć o akcesoriach do pieczenia? Na co zwrócić uwagę zaopatrując w tego typu produkty?

ciasto
Author: Dan Cake
Source: Dan Cake
Zdaje nam się, że jeśli jesteśmy w posiadaniu sprawdzonego przepisu na ciasto czy babeczki, to za każdym razem wypieki będą udane. Musimy jednak wiedzieć, że na jakość potraw z piekarnika zdecydowanie wpływa jakość wykorzystanych akcesoriów.

Dobre wyposażenie kuchenne

aronia
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Należyte wyposażenie kuchni jest bardzo ważne dla wszystkich mieszkańców. Nadzwyczaj potrzebnym przedmiotem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęśniętym konturze od wieków służy Chińczykom do przygotowania rozmaitych potraw jak najmniejszym kosztem.

Dlaczego ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni? Jakie sprzęty są w niej nieodzowne? Co może nam pomóc?

kokilki
Author: LA PETITE MAISON
Source: LA PETITE MAISON
Dobrze wyposażona kuchnia to estetyczny wygląd, ale też wygoda użytkowania. Przecież to miejsce powinno nam dobrze służyć podczas gotowania. Nie powinno być jedynie do oglądania z dystansu.

Jakie oferty ma dla nas pizza Szczecin?

pizza szczecin
Author: swimboy1
Czasem będziemy mieli ochotę na to, aby zjeść w domu, ale równocześnie, aby nasze danie okazało się być przygotowane przez kogoś odmiennego. Dlatego trzeba się zastanowić na co będziemy mieli ochotę oraz czy to co zakupimy, ma być nam dowiezione do domu.

Pages

Subscribe to RSS - serwis gastronomiczny