Gastronomia końca wieku

You are here

potrawy

Nasze artykuły

O czym należy pamiętać kupując danie w restauracji? Jakie lokale są szczególnie warte uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiemy, jak istotną rolę spełnia właściwa dieta zapewniająca ważne składniki odżywcze. Przygotowując posiłki w domu możemy dobrać rozmaite składniki tak, by były one przede wszystkim przyjazne dla naszego zdrowia. Chociaż najczęściej najsmaczniejsze wydają nam się potrawy przyrządzane w domu, wiele osób nadal decyduje się na goszczenie w restauracjach lub korzystanie z cateringu- kiedy można mieć pewność, że kupione posiłki spełniają wszystkie standardy?

Dobre wyposażenie kuchenne

aronia
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Dobre wyposażenie kuchni jest bardzo istotne dla wszystkich domowników. Niezwykle pożądanym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęsłym układzie od stuleci służy Chińczykom do przygotowywania różnorodnych dań jak najmniejszym sumptem.

Polecane restauracje w stolicy Dolnego Śląska- jak je znaleźć?

Ekskluzywne danie
Author: Jan Persiel
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli będziemy we Wrocławiu, to na sto procent nie będziemy musieli martwić się tym, czy uda nam się dostać dobre jedzenie. Stolica Dolnego Śląska to miejsce przepełnione fantastycznymi lokalami gastronomicznymi.

Gotowanie - interesujące hobby dla każdego

Gotowanie to pasja
Author: Celebro
Source: Celebro
Chyba większość ludzi nie traktuje gotowania z żadną większą ochotą – najczęściej jest to dla nas po prostu codzienne zajęcie, które musi zostać przez nas wykonane. Z drugiej jednak strony trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dla całego mnóstwa osób jest to ogromna życiowa pasja, i raczej trudno byłoby się temu dziwić, bo wystarczy tylko nieco bliżej zapoznać się z całym tym tematem aby błyskawicznie przekonać się, że rzeczywiście może to być niesamowicie wręcz interesujące.

Patyczki do szaszłyków - dodatek przydatny w trakcie grillowania. Warto je kupić

Elektryczny grill
Author: First Austria
Source: First Austria
Zbliża się lato, a więc doskonały czas dla miłośników biesiadowania w plenerze – między innymi miłośników grillowania. Niewiele jest osób, które nie lubią brać udziału w grillowaniu. Nawet jeżeli osobiście nie mają umiejętności żeby przyrządzić smaczne, grillowane potrawy, chętnie uczestniczą w grillowych imprezach. Nie dziwi to, ponieważ połączenie pysznego jedzenia, ze spotkaniem z grupą znajomych na tle natury to świetny sposób na spędzenie każdego wolnego czasu.

Można wymieniać faktycznie bardzo wiele sytuacji, w których catering bywa niezastąpiony, a przynajmniej bardzo przydatny.

Nakryty stół
Author: Develey Polska
Source: Develey Polska
Do tego typu chwil zalicza się chociażby przygotowywanie różnego rodzaju imprez dla najbliższych, albo zdecydowanie większych świąt. Jednak również nie można zapominać o innych bardziej, dystyngwowanych przyjęć, takich jak spotkania integracyjne dla firm, albo rozmaite spotkania związane z fundacją.

Kucharzenie Moją pasją jest kuchnia

gotowanie
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Moim ukochanym zajęciem jest kucharzenie. Kuchnia to miejsce w którym się wyciszam oraz mam czas na bycie sam na sam z sobą oraz własnymi myślami. W pośpiechu dnia powszedniego, natłoku pracy pitraszenie jest dla mnie jedynym ze sposobów na zrelaksowanie. Kucharzę dla rodziny, przyjaciół dla osób z jakimi lubię spędzać czas wolny. Przez gotowanie pokazuję im, jak ważni są dla mnie. W me kucharzenie wkładam bardzo dużo serca, bo to jest po prostu moja pasja. Gotowanie daje mi ogromną radość, a jeszcze większą wówczas jeśli moje dania smakują moim bliskim. W kuchni uwielbiam zróżnicowanie, zatem staram się aby moje potrawy także takie były.

Wyposażenie dla kuchni - które produkty przede wszystkim muszą się znaleźć w tym pomieszczeniu, by gotowanie było łatwiejsze?

czarno-biała kuchnia
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Codzienne gotowanie kojarzy się wielu osobom z przykrym i uciążliwym obowiązkiem. Tymczasem, osobiste przygotowywanie posiłków może być faktycznie łatwe, jeżeli w kuchni posiada się pomocne wyposażenie.

Rondle jako fundamentalne wyposażenie Twej kuchni

Patelnia grillowa
Rondle to kluczowe wyposażenie wszelkiej kuchni. Bywa nieodzowna do przyrządzenia wszelakiego typu potraw. Smażenie to jedna z kluczowych kuchennych czynności. Żeby jej uprawianie było praktyczne, a otrzymane jedzenie smaczne i zdrowe, przydatna jest dobra patelnia.
Subscribe to RSS - potrawy