Gastronomia końca wieku

You are here

potrawy

Nasze artykuły

O czym należy pamiętać kupując danie w restauracji? Jakie lokale są szczególnie warte uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, jak ważną rolę spełnia odpowiednia dieta bogata w ważne składniki odżywcze. Przygotowując posiłki w domu mamy możliwość, aby dobrać poszczególne składniki tak, by były one przede wszystkim przyjazne dla naszego organizmu. Chociaż z reguły najsmaczniejsze są dla nas dania przygotowane w domu, sporo osób ciągle decyduje się na goszczenie w restauracjach lub korzystanie z cateringu- kiedy możemy mieć pewność, iż kupione posiłki spełniają wszelkie standardy?

Polecane restauracje w stolicy Dolnego Śląska- jak je znaleźć?

Ekskluzywne danie
Author: Jan Persiel
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli przybędziemy do Wrocławia, to na sto procent nie będziemy musieli martwić się tym, czy uda nam się dostać smaczne jedzenie. Stolica Dolnego Śląska to miejsce przepełnione fantastycznymi lokalami gastronomicznymi.

Gotowanie - interesujące hobby dla każdego

Gotowanie to pasja
Author: Celebro
Source: Celebro
Prawdopodobnie większość ludzi nie traktuje przygotowywania jedzenia z żadną większą ochotą – zazwyczaj jest to dla nas po prostu rutynowe zajęcie, które musi zostać przez nas wykonane. Z drugiej jednak strony warto zwrócić uwagę na to, że dla całego mnóstwa osób jest to ogromna życiowa pasja, i raczej nie można się temu dziwić, bo należy po prostu nieco bliżej zapoznać się z całym tym tematem aby w mgnieniu oka zdać sobie sprawę z tego, że rzeczywiście jest to niezwykle interesujące.

Wyposażenie dla kuchni - które produkty przede wszystkim muszą się znaleźć w tym pomieszczeniu, by gotowanie było łatwiejsze?

czarno-biała kuchnia
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Gotowanie jest często kojarzone z kłopotliwym obowiązkiem. Tymczasem, własnoręczne wykonywanie posiłków może być faktycznie proste, jeżeli w kuchni posiada się niezbędne wyposażenie.

Rondle jako fundamentalne wyposażenie Twej kuchni

Patelnia grillowa
Rondle to zasadnicze wyposażenie wszelkiej kuchni. Bywa nieodzowna do przygotowania wszelkiego rodzaju posiłków. Smażenie to jedna z podstawowych kuchennych działań. Żeby jej praktykowanie było wygodne, a pozyskane pożywienie pyszne i zdrowe, pomocna jest dobra patelnia.

Można wymieniać faktycznie bardzo wiele sytuacji, w których catering bywa niezastąpiony, a przynajmniej bardzo przydatny.

Nakryty stół
Author: Develey Polska
Source: Develey Polska
Do takich chwil zalicza się między innymi przygotowywanie różnego rodzaju imprez dla najbliższych, lub zdecydowanie większych uroczystości. Ale również nie można zapominać o pozostałych bardziej, dystyngwowanych zabaw, takich jak spotkania integracyjne dla korporacji, bądź rozmaite spotkania charytatywne.

Kucharzenie Moją pasją jest kuchnia

gotowanie
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Mym ukochanym zajęciem jest pichcenie. Kuchnia to miejsce w którym się uspokajam i mam czas na bycie sam na sam z sobą i swoimi myślami. W pośpiechu dnia codziennego, natłoku pracy gotowanie jest dla mnie jedynym ze sposobów na relaks. Kucharzę dla familii, znajomych dla osób z jakimi uwielbiam spędzać czas wolny. Poprzez gotowanie pokazuję im, jak istotni są dla mnie. W moje pichcenie wkładam niezwykle dużo serca, gdyż to jest po prostu moja pasja. Kucharzenie daje mi ogromną radość, a jeszcze większą wtedy jeśli moje dania smakują mym bliskim. W kuchni lubię zróżnicowanie, więc staram się by moje potrawy też takie były.

Dobre wyposażenie kuchenne

aronia
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednie wyposażenie kuchni jest bardzo istotne dla wszystkich domowników. Bardzo przydatnym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęsłym układzie od stuleci służy Chińczykom do przyrządzania rozmaitych posiłków jak najmniejszym sumptem.

Patyczki do szaszłyków - dodatek przydatny w trakcie grillowania. Warto je kupić

Elektryczny grill
Author: First Austria
Source: First Austria
Zbliża się lato, a więc cudowny okres dla miłośników biesiadowania w plenerze – w tym miłośników grillowania. Mało jest ludzi, które nie lubią uczestniczyć w grillowaniu. Nawet jeśli osobiście nie mają do tego smykałki żeby przygotować smaczne, grillowane potrawy, chętnie biorą udział w grillowych imprezach. Nic w tym dziwnego, gdyż połączenie pysznego jedzenia, ze spotkaniem ze znajomymi na łonie natury to świetny sposób na spędzenie każdego wolnego czasu.
Subscribe to RSS - potrawy