Gastronomia końca wieku

You are here

Dobre wyposażenie kuchenne

Nasze artykuły

Dobre wyposażenie kuchni jest bardzo istotne dla wszystkich mieszkańców. Niezwykle pożądanym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęśniętym układzie od wieków służy Chińczykom do przyrządzania rozmaitych posiłków jak najmniejszym sumptem.


potrawy przygotowane z zastosowaniem woka powinny gotować się szybko i zachowywać maksimum smaku i wartości odżywczych. Jednakże naczynie to nie jest zagwarantowane wyłącznie do potraw kuchni chińskiej. Z powodzeniem jest w stanie zastąpić kilka typowych patelni i stać się najistotniejszym ekwipunkiem w całej kuchni.


Herbata Irving
Author: Irving Tea
Source: Irving Tea


aronia
Author: foam
Source: http://www.flickr.com


Wok 30cm ma wysokie ścianki, które są pochylone pod kątem 45-50 stopni. Muszą one być delikatne, żeby cała patelnia mocno grzała się w kilkanaście sekund. Atutem woka jest jego szczególny kontur, dzięki któremu do smażenia wystarczy nieduża ilość tłuszczu. Dzięki pochyłości ścianek kawałeczki usmażonego mięsa, albo jarzyn zdołają dochodzić w nieco niższej temperaturze, a wysmażany tłuszcz schodzi na dno. Nóż santoku miyabi (zobacz nóż santoku miyabi) to japoński nóż inspirowany standardowym samurajskim mieczem. Jest perfekcyjnie ostry i zachwycający designem. Odznacza się doskonałą formą i precyzją wykonania, a również nadzwyczajnym designem. Cenią je zarówno doświadczeni szefowie kuchni, jak i dyletanci kucharzenia na całym świecie.


kawa z pianką
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Miyabi 7000 d smakprostoty to wyszukana, niezwykle elegancka kolekcja noży na wysokim poziomie.


Noże o ostrzu skalpela, świetnym wyważeniu i ergonomii zadowolą nawet najbardziej wybrednych szefów kuchni. Zarówno każde ostrze, jak i rękojeść posiada swój nietuzinkowy design i jest małym dziełem sztuki.