Gastronomia końca wieku

You are here

catering

Nasze artykuły

Czemu zdrowo jest pić wino? Jakie są tego powody?

Karafka do wina
Author: Blomus
Source: Blomus
Nie od dziś słyszymy, że wino to najzdrowszy z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, na co wskazują różne badania i obserwacje. Picie tego trunku wpływa bardzo dobrze na sporo rzeczy. Dowiedzmy się jak wiele posiada plusów. Przede wszystkim gwarantuje długowieczność, a to za sprawą dużej zawartości resweratrolu, czyli bardzo mocnego przeciwutleniacza, jaki stymuluje gen długowieczności - SIR2.

Planujesz poważniejsze zakupy? Zapoznaj się z aktualnymi gazetkami reklamowymi

gazeta
Author: flipflopnick
Source: http://www.flickr.com
Duże zakupy wiążą się ze sporymi wydatkami. Ale czasem po prostu nie można ich uniknąć, szczególnie gdy mamy w planie dużą imprezę, np. okrągłe urodziny, jubileusz rodziców czy party pod gołym niebem z soczystą karkówką i kolorowymi sałatkami. Jeżeli nieraz już robiłeś takie zakupy oraz jesteś świadomy, jak dużo wysiłku one kosztują, powinieneś poznać znakomity sposób, aby choć trochę zmniejszyć ten trud. To gazetki promocyjne, jakie dzięki swoim zaletom sprawią, że zakupy z pewnością będą dużo łatwiejsze. Z jakich powodów?

Czemu pożądane byłoby spożywać zdrową i ekologiczną żywność?

zdrowa żywność
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Półki sklepowe uginają się teraz pod ciężarem niezdrowej, przetworzonej żywności. Pełno w niej konserwantów, złych cukrów oraz chemicznych substancji, które naturalnie nie wpływają wartościowo na nasze zdrowie. Przetworzona, niezdrowa żywność nierzadko jest przyczyną otyłości i problemów z sercem czy też wątrobą. Warto więc zmienić swoją dietę oraz wprowadzić do niej zdrową, ekologiczną żywność.

Przydomowe targi proponują towary najwyższej jakości

Migdałowa moc zdrowia
Author: Tok Tok
Source: Tok Tok
Teraz niezwykle popularne są przede wszystkim różnego rodzaju bazary, na których można kupić ekologiczne produkty spożywcze. Kiedy sporą wagę przywiązujesz do swojego zdrowia, wówczas na pewno znasz świetnie takie miejsca. Niestety jednak, jak to często bywa, wiele nieuczciwych sprzedawców zawyża ceny swoich produktów licząc na łatwy zysk. Jak nie dać nabić się w butelkę i wybierać tylko te produkty, które są godne uwagi? Na uwagę bez wątpliwości zasługują przede wszystkim jajka ekologiczne. Jeżeli nie jest Ci obce zarówno własne zdrowie jak i warunki, w jakich są przetrzymywane kurczęta, wtedy bez wątpienia powinieneś kupować tylko ekologiczne jajka.

O czym należy pamiętać kupując danie w restauracji? Jakie lokale są szczególnie warte uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, jak poważną rolę pełni odpowiednia dieta zapewniająca ważne składniki odżywcze. Gotując w domu jesteśmy w stanie dobrać różnorodne składniki tak, by były one jak najbardziej przyjazne dla naszego organizmu. Chociaż zazwyczaj najsmaczniejsze wydają nam się dania przygotowane w domu, wiele osób ciągle decyduje się na wizyty w restauracjach oraz korzystanie z cateringu- kiedy można mieć pewność, że kupione potrawy spełniają wszystkie standardy?

Patyczki do szaszłyków jako narzędzie do prostego i prędkiego przygotowania dań - poznaj sprawdzone pomysły

szaszłyk
Author: Mikado
Source: www.indexfood.pl
Jak sama nazwa podkreśla patyczki użytkowane są przede wszystkim do przyrządzania szaszłyków.
Dziś szaszłyki słyną z tego, że są proste i szybkie w przygotowaniu, a jedynym limitem w ich przygotowywaniu są nasze własne preferencje i możności. Można położyć na ruszt wszystko co się ma pod ręką.

Pyszne posiłki

jedzenie
Author: Melissa
Source: http://www.flickr.com
Posiłki to jedna z głównych potrzeb człowieka. Forma i ilość spożywanych artykułów wpływa na nasz system. Wszystko co jemy wpływa na nasze samopoczucie, sposób bycia, emocje, sposób rozumowania. Dostarczanie stosownych ilości i najwyższej jakości elementów pożywnych w sposób kluczowy modyfikuje stan intelektualny człowieka. Aby przyzwoicie się żywić, najprawidłowiej sięgnąć po dobre jedzenie we Wrocławiu.

Przydatne informacje dla osób, które zajmować się będą organizowaniem szkolenia czy konferencji w swojej firmie.

imprezy integracyjne poznań
Author: Mitch Altman
Source: http://www.flickr.com
Najróżniejsze szkolenia i konferencje cieszą się coraz większą popularnością pośród wielu firm, a każde takie wydarzenie należy odpowiednio zorganizować. Jak może się okazać, z tym są niekiedy spore problemy, na szczęście bez problemów można skorzystać z oferty specjalistycznych firm, które się zajmują takimi sprawami.
Tags: 

Przepyszny napój, który podbił serca na europejskim dworze, czyli skąd wzięła się czekolada oraz kiedy odkryto jej ogromny potencjał

czekolada
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Tak samo dzieci jak również dorośli uwielbiają czekoladę. Każdy z nas preferuje inny rodzaj czekoladowych słodkości, jednak ich wspólnym składnikiem jest kakao, które obecne jest w kulturze od dawien dawna. O historii czekolady można mówić bardzo długo, ponieważ sięga ona wiele wieków wstecz.

Pages

Subscribe to RSS - catering