Gastronomia końca wieku

You are here

posiłki

Nasze artykuły

Czemu zdrowo jest pić wino? Jakie są tego powody?

Karafka do wina
Author: Blomus
Source: Blomus
Nie od dziś słyszymy, że wino to najzdrowszy z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, na co wskazują różne badania i obserwacje. Picie tego trunku wpływa bardzo dobrze na sporo rzeczy. Dowiedzmy się jak wiele posiada plusów. Przede wszystkim gwarantuje długowieczność, a to za sprawą dużej zawartości resweratrolu, czyli bardzo mocnego przeciwutleniacza, jaki stymuluje gen długowieczności - SIR2.

Jakim sposobem odnaleźć dobrą restaurację w zależności od kulinarnych gustów?

manufaktura łódź
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę, iż w każdym mieście zachodzi konkurencja kulinarna, oferująca analogiczne lub jednakowe dania, trudno jednoznacznie a także od razu wybrać miejsce, jakie spełni nasze wyczekiwania smakowe.

O czym należy pamiętać kupując danie w restauracji? Jakie lokale są szczególnie warte uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, jak poważną rolę pełni odpowiednia dieta zapewniająca ważne składniki odżywcze. Gotując w domu jesteśmy w stanie dobrać różnorodne składniki tak, by były one jak najbardziej przyjazne dla naszego organizmu. Chociaż zazwyczaj najsmaczniejsze wydają nam się dania przygotowane w domu, wiele osób ciągle decyduje się na wizyty w restauracjach oraz korzystanie z cateringu- kiedy można mieć pewność, że kupione potrawy spełniają wszystkie standardy?

Catering dla firm – ciekawe rozwiązanie dla niejednego przedsiębiorstwa

Catering w firmie
Author: Streetsblog & Streetfilms
Source: http://www.flickr.com
Jak najlepsza organizacja pracy w firmie to podstawa, aby wszystko działało jak trzeba. Nie jest to zadanie należące tylko i wyłącznie do jednej osoby – w rzeczywistości za sprawne funkcjonowanie firmy odpowiedzialny jest każdy pracownik z osobna. Aczkolwiek to w szczególności do zadań kadry zarządzającej należy, by przedsiębiorstwo działało niczym płynnie funkcjonująca maszyna. Obecnie menadżerzy zabiegają, aby w przedsiębiorstwie pojawiały się różne rozwiązania mające z jednej strony usprawnić pracę, a z drugiej ją uatrakcyjnić. Czasem są to proste rozwiązania, lecz bardzo przydatne. Za przykład może służyć catering dla firm.

Pyszne posiłki

jedzenie
Author: Melissa
Source: http://www.flickr.com
Posiłki to jedna z głównych potrzeb człowieka. Forma i ilość spożywanych artykułów wpływa na nasz system. Wszystko co jemy wpływa na nasze samopoczucie, sposób bycia, emocje, sposób rozumowania. Dostarczanie stosownych ilości i najwyższej jakości elementów pożywnych w sposób kluczowy modyfikuje stan intelektualny człowieka. Aby przyzwoicie się żywić, najprawidłowiej sięgnąć po dobre jedzenie we Wrocławiu.

Jak gromadzić w kuchni zioła?

kuchnia
Author: Pointb
Source: Pointb
Spora część z nas niesłychanie dobrze wie, że sztuka kulinarna to jedna z ważniejszych dyscyplin naszego życia powszedniego. Spożywanie przez nas przeróżnych posiłków jest bowiem normalną potrzebą, która musi zostać spełniona, abyśmy mogli doskonale działać w otaczających nas okolicznościach.

Można wymieniać faktycznie bardzo wiele sytuacji, w których catering bywa niezastąpiony, a przynajmniej bardzo przydatny.

Nakryty stół
Author: Develey Polska
Source: Develey Polska
Do takich chwil zalicza się chociażby organizowanie rozmaitych imprez rodzinnych, albo zdecydowanie pokaźniejszych uroczystości. Jednak również nie można zapominać o innych bardziej, oficjalnych przyjęć, takich jak imprezy integracyjne dla korporacji, bądź rozmaite bankiety charytatywne.
Subscribe to RSS - posiłki