Gastronomia końca wieku

You are here

posiłki

Nasze artykuły

Jakim sposobem odnaleźć dobrą restaurację w zależności od kulinarnych gustów?

manufaktura łódź
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Wziąwszy pod uwagę, że w każdej miejscowości istnieje konkurencja kulinarna, oferująca analogiczne lub identyczne posiłki, ciężko jednoznacznie i od razu wybrać miejsce, jakie spełni nasze wyczekiwania .

O czym należy pamiętać kupując danie w restauracji? Jakie lokale są szczególnie warte uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiemy, jak poważną funkcję spełnia dobra dieta bogata w niezbędne składniki odżywcze. Gotując w domu mamy możliwość, aby dobrać poszczególne składniki tak, by były one szczególnie przyjazne dla naszego zdrowia. Choć najczęściej najsmaczniejsze wydają nam się dania gotowane w domu, sporo osób nadal decyduje się na goszczenie w restauracjach i korzystanie z cateringu- kiedy można mieć pewność, iż kupione posiłki są w stanie spełnić wszystkie standardy?

Można wymieniać faktycznie bardzo wiele sytuacji, w których catering bywa niezastąpiony, a przynajmniej bardzo przydatny.

Nakryty stół
Author: Develey Polska
Source: Develey Polska
Do tego typu chwil zalicza się chociażby organizowanie różnego rodzaju przyjęć dla najbliższych, albo zdecydowanie większych uroczystości. Ale także nie można pomijać pozostałych bardziej, oficjalnych przyjęć, takich jak imprezy integracyjne dla korporacji, albo różne bankiety charytatywne.

Pyszne posiłki

jedzenie
Author: Melissa
Source: http://www.flickr.com
Pożywienie to jedna z fundamentalnych potrzeb człowieka. Forma i wielkość spożywanych produktów oddziałuje na nasz ustrój. Wszystko co konsumujemy wpływa na nasze samopoczucie, sposób bycia, uczucia, sposób myślenia. Dostarczanie właściwych ilości i wysokiej jakości elementów pożywnych w sposób znaczący rozwija poziom intelektualny człowieka. Aby dobrze się żywić, najprawidłowiej sięgnąć po dobre jedzenie we Wrocławiu.

Czemu zdrowo jest pić wino? Jakie są tego powody?

Karafka do wina
Author: Blomus
Source: Blomus
Mawia się, że wino jest najzdrowszym z alkoholi. Nie jest to żaden wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, co potwierdzają liczne badania oraz obserwacje. Picie wina wpływa bardzo dobrze na wiele dziedzin naszego życia. Sprawdźmy jak dużo ma zalet. Co ważne daje długowieczność, a to za sprawą dużej zawartości resweratrolu, czyli bardzo silnego przeciwutleniacza, który stymuluje gen długowieczności - SIR2.
Subscribe to RSS - posiłki