Gastronomia końca wieku

You are here

posiłki

Nasze artykuły

O czym należy pamiętać kupując danie w restauracji? Jakie lokale są szczególnie warte uwagi?

restauracja
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, jak poważną rolę pełni zdrowa dieta niosąca za sobą niezbędne składniki odżywcze. Przyrządzając posiłki w domu jesteśmy w stanie dobrać poszczególne składniki tak, by były one szczególnie przyjazne dla naszego zdrowia. Choć zazwyczaj najsmaczniejsze są dla nas posiłki gotowane w domu, sporo osób ciągle decyduje się na goszczenie w restauracjach oraz korzystanie z cateringu- kiedy można mieć pewność, że kupione posiłki są w stanie spełnić wszystkie standardy?

Można wymieniać faktycznie bardzo wiele sytuacji, w których catering bywa niezastąpiony, a przynajmniej bardzo przydatny.

Nakryty stół
Author: Develey Polska
Source: Develey Polska
Do takich chwil zalicza się między innymi przygotowywanie różnego rodzaju imprez dla najbliższych, lub zdecydowanie większych uroczystości. Ale również nie można zapominać o pozostałych bardziej, dystyngwowanych zabaw, takich jak spotkania integracyjne dla korporacji, bądź rozmaite spotkania charytatywne.

Pyszne posiłki

jedzenie
Author: Melissa
Source: http://www.flickr.com
Jedzenie to jedna z głównych potrzeb człowieka. Jakość i wielkość spożywanych artykułów oddziałuje na nasz organizm. Wszystko co spożywamy oddziałuje na nasze samopoczucie, sposób życia, uczucia, sposób rozumowania. Dostarczanie odpowiednich ilości i wysokiej jakości komponentów odżywczych w sposób istotny modeluje pułap intelektualny człowieka. Ażeby przyzwoicie się żywić, najlepiej sięgnąć po dobre jedzenie we Wrocławiu.

Jakim sposobem odnaleźć dobrą restaurację w zależności od kulinarnych gustów?

manufaktura łódź
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę, iż w każdej miejscowości istnieje konkurencja kulinarna, proponująca analogiczne czy jednakowe posiłki, trudno jednoznacznie i od razu wybrać miejsce, jakie spełni nasze oczekiwania .

Czemu zdrowo jest pić wino? Jakie są tego powody?

Karafka do wina
Author: Blomus
Source: Blomus
Nie od dziś słyszymy, że wino to najzdrowszy z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, na co wskazują różne badania i obserwacje. Picie tego trunku wpływa bardzo dobrze na sporo rzeczy. Dowiedzmy się jak wiele posiada plusów. Przede wszystkim gwarantuje długowieczność, a to za sprawą dużej zawartości resweratrolu, czyli bardzo mocnego przeciwutleniacza, jaki stymuluje gen długowieczności - SIR2.

Catering dla firm – ciekawe rozwiązanie dla niejednego przedsiębiorstwa

Catering w firmie
Author: Streetsblog & Streetfilms
Source: http://www.flickr.com
Jak najlepsza organizacja pracy w firmie to podstawa, aby wszystko działało jak trzeba. Nie jest to zadanie należące tylko i wyłącznie do jednej osoby – w rzeczywistości za sprawne funkcjonowanie firmy odpowiedzialny jest każdy pracownik z osobna. Aczkolwiek to w szczególności do zadań kadry zarządzającej należy, by przedsiębiorstwo działało niczym płynnie funkcjonująca maszyna. Obecnie menadżerzy zabiegają, aby w przedsiębiorstwie pojawiały się różne rozwiązania mające z jednej strony usprawnić pracę, a z drugiej ją uatrakcyjnić. Czasem są to proste rozwiązania, lecz bardzo przydatne. Za przykład może służyć catering dla firm.

Jak gromadzić w kuchni zioła?

kuchnia
Author: Pointb
Source: Pointb
Spora część z nas niesłychanie dobrze wie, że sztuka kulinarna to jedna z ważniejszych dyscyplin naszego życia powszedniego. Spożywanie przez nas przeróżnych posiłków jest bowiem normalną potrzebą, która musi zostać spełniona, abyśmy mogli doskonale działać w otaczających nas okolicznościach.
Subscribe to RSS - posiłki