Gastronomia końca wieku

You are here

alkohol

Nasze artykuły

Trunek w prezencie - kiedy i dla kogo?

butelki z alkoholem
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Czy oraz kiedy przynoszenie trunku w prezencie jest świetnym pomysłem, w jaki sposób dawać alkohol oraz przede wszystkim – który trunek na upominek wybrać? Kiedy zatem moim zdaniem możesz ofiarować trunek w prezencie? Na ślubie – nierzadko para młoda wręcz podpowiada, że w miejsce kwiatów wolałaby wino, kiedy ktoś wyjątkowo zainteresowany jest trunkami – dla przykładu miłośnikowi whisky można podarować jakąś interesującą butelkę, w charakterze podziękowania – ale tutaj bym uważał, bowiem niektórzy mogą odebrać próbę podarowania alkoholu jako łapówkę.

Czemu zdrowo jest pić wino? Jakie są tego powody?

Karafka do wina
Author: Blomus
Source: Blomus
Nie od dziś słyszymy, że wino to najzdrowszy z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, na co wskazują różne badania i obserwacje. Picie tego trunku wpływa bardzo dobrze na sporo rzeczy. Dowiedzmy się jak wiele posiada plusów. Przede wszystkim gwarantuje długowieczność, a to za sprawą dużej zawartości resweratrolu, czyli bardzo mocnego przeciwutleniacza, jaki stymuluje gen długowieczności - SIR2.

Gdzie możemy wypić kawę z wymyślnym obrazkiem na piance z mleka?

smaki
Author: Picturepest
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy wiemy jak zaparzyć małą czarną. Nie każdy jednak potrafi zaparzyć ją tak, że każdy, kto posmakuje kawy, zapamięta jej aromat na długo. Jest nawet szczególny zawód, który zapewnia najlepsze zaparzenie kawy.


Zawodem tym jest barista.
Subscribe to RSS - alkohol