Gastronomia końca wieku

You are here

Gdzie możemy wypić kawę z wymyślnym obrazkiem na piance z mleka?

Nasze artykuły

Wszyscy wiemy jak zaparzyć kawę. Nie każdy jednak umie zaparzyć ją w taki sposób, że każdy, kto posmakuje kawy, zapamięta jej aromat na długi czas. Jest nawet specjalny zawód, który gwarantuje idealne zaparzenie kawy.


Zajęciem tym jest barista.


barista
Author: F Delventhal
Source: http://www.flickr.com


Obowiązkiem jego jest sztuka robienia wzorów na powierzchni pianki z mleka, która zabarwiona jest mikropianką z espresso. Utworzenie rozety czy różnych fundamentalnych wzorów nie jest czynnością niełatwą, ale wymaga wprawnej dłoni oraz doświadczenia. Kafejki szukają baristów (barista na konferencje - mobilnybarista.pl), jacy mają wprawę w tej sztuce, żeby przyciągnąć klientów do siebie i ich zatrzymać. Bardzo popularne jest obecnie podawanie kawy z różnorakimi alkoholami. Są to tak zwane drinki kawowe, jakie serwowane są w bardzo finezyjnych naczyniach, bardzo często z dodatkiem owoców. Takie drinki kawowe bardzo przyczyniają się do wzbogacenia propozycji kawiarni. Doskonałym pomysłem jest drink na bazie espresso, jaki jest połączeniem żubrówki, musu z jabłek i śmietanki.


smaki
Author: Picturepest
Source: http://www.flickr.com
Barista (kawa na targi - Mobilny Barista) musi być także miłośnikiem kawy. Codziennie musi poszerzać wiedzę, którą ma i posiadać pasję do tego, co robi. Petent, który przyjdzie do kawiarni, powinien na wstępie czuć, że człowiek, jaki poda jemu małą czarną, to fachowiec, dla którego czarny napój jest niepowtarzalnym napojem. Baristą mógłby być każdy, bez względu na posiadane wykształcenie jesli ukończy odpowiedni kurs. Obecnie nie ma szkół, jakie kształcą w tym kierunku, zatem pozostaje płatne szkolenie.


Na takich kursach uzyskuje się wiedzę odnośnie rozmaitych gatunków kawy, sposobu parzenia takiego napoju czy też odróżniania różnych gatunków mleka. W części praktycznej szkolenia, nauczyć się można w jaki sposób podawać rozmaite rodzaje kawy.