Gastronomia końca wieku

You are here

Finanse w branży gastronomicznej

Nasze artykuły

Kwestia rozliczenia PIT za 2014

praca przy podatkach online
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczyna się sezon na PIT 2015 online. zastanawiasz się jak rozliczyć zeznanie roczne 2015, brakuje ci czasu na zapoznawanie się z rozmaitymi formularzami, co chwilę zmieniającymi się przepisami podatkowymi, darmowy program PIT 2015 online uczyni to za ciebie. Możesz wypełnić formularz online albo wydrukować swoją deklarację i donieść do urzędu skarbowego. Z właściwym oprogramowaniem do PIT możesz sprawnie i efektywnie przesłać PIT 2015 online.

Na jakie rzeczy przeznaczamy dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak to wygląda?

finanse
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Zakończenie roku fiskalnego i podatkowego w spółkach prawa handlowego jest momentem rozliczenia się oraz ustalenia osiągniętego bilansu finansowego. Przedsiębiorcy w tym czasie powinni zadecydować, jak oraz na jakie dziedziny wydać zarobiony kapitał. Muszą tak więc zadecydować, co okażę się najbardziej korzystne z punktu widzenia ich przedsiębiorstwa.

Portal podatkowy zaoferuje nam rozwiązanie na sporo istotnych zapytań

podatki
Source: pixabay.com
Uzupełnianie pitów nie będzie trudne, kiedy jedynie mamy o tym choć minimalną wiedzę oraz gdy mamy do tego właściwy program. Przez to należy się tu zaopatrzyć w odpowiednie pomoce, by mieć pewność, że wszystko wykonamy odpowiednio.

Na jaką formę prowadzenia ksiąg rachunkowych w założonej przez nas działalności postawić?

Księgowość, rachunkowość
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
Prowadząc własną działalność gospodarczą, często już na początku masz do czynienia koniecznością przekazania prowadzenia księgowości i tak samo jest niezależnie od tego, czy jest to pełna księgowość czy jedynie łatwe rozliczenia jak książka czy ryczałt.

Nie zapominaj, że 1% swego podatku możesz przekazać dla potrzebujących fundacji

rozliczanie podatku przez internet
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
Przełom zimy i wiosny bywa okresem, kiedy trzeba rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z otrzymanych dochodów za rok miniony. Przy tej okazji dostaje się zwrot nadpłaconego podatku lub wpłaca się brakującą kwotę, gdy zostało nazbyt mało ściągnięte. Warto pamiętać, że w sprawie 1% swojego podatku ma się możliwość zadecydować i przeznaczyć go na funkcjonujące organizacje pożytku publicznego.

Rozliczanie firmy z małymi wydatkami jak to zrobić

dwoje ludzi na korytarzu
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
W XXI wieku wielu przedsiębiorców szuka oszczędności w firmie. Niestety zwykle kończy się to znacznie większymi kosztami, a budżet nie jest workiem bez dna. Zanim jednak wybierzemy nazwę firmy i w urzędzie, spójrzmy jakie mamy formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Czy poradzimy sobie ze wszystkim?
Subscribe to RSS - Finanse w branży gastronomicznej