Gastronomia końca wieku

You are here

Finanse w branży gastronomicznej

Nasze artykuły

Jak można usprawnić funkcjonowanie floty pojazdów?

Przy pomocy systemu Gekko uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny w przestrzeni biurowej
Author: RuckZuck
Source: RuckZuck
W języku polskim działa wiele tzw. homonimów, czyli słów, jakie mają różne znaczenia w zależności od danego kontekstu. Jednym z nich jest słowo, które może symbolizować grupę statków, w języku potocznym znaczy pieniądze, zaś w wypadku dużych firm sumę posiadanych aut firmowych.


Tego typu flota pojazdów jest zazwyczaj pozyskiwana na zasadzie leasingu oraz w okresie gwarancyjnym jest dosyć silnie użytkowana.

Payroll

finanse, rachunki
Jeśli chodzi o pieniądze to doskonale wiemy, że rządzą one światem. Nie jest łatwo żyć bez dostatecznych środków, a i ze zbyt dużą ilością mamony również nie jest prosto. Większość osób widzi wady i zalety w każdej sytuacji. Jednak faktem jest, że lepiej mieć pieniądze niż ich nie mieć.

Jakie są najbezpieczniejsze sposoby na archiwizację danych?

CV
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com
Każdy powinien utrzymywać ład na swym laptopie. Jeżeli problem z odnalezieniem informacji dotyczy wielkiej firmy, to powinna ona zatrudnić specjalistę, który będzie archiwizował wszystkie dane.

Sprawdzamy, jakie ubezpieczenie samochodów obecnie warto wykupić. Co najbardziej rekomendujemy?

biznes
Author: World Trade Organization
Source: http://www.flickr.com
Ubezpieczenia samochodu to ogromnie istotna sprawa. Jeśli masz w planach kupno nowego pojazdu, wówczas bez wątpliwości musisz wziąć to pod uwagę.

Pomoc odnosząca się do corocznych rozliczeń dostępna na poszczególnych witrynach internetowych

praca doradcy podatkowego
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w Internecie można odnaleźć wiele przydatnych danych względem aktualnych rozliczeń podatkowych. Należy mieć je na względzie, szczególnie jeśli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z wypełnieniem obowiązkowej deklaracji podatkowej.

Rodzaje podatku dochodowego, które wylicza najwięcej obywateli naszej ojczyzny

podatek
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Podatek PIT nazywany też dochodowym, na pewno jest jednym z najpopularniejszych rzeczy, które mamy przed oczami, gdy słyszymy słowo podatek. Nie ma jednak w tym nic nadzwyczajnego, gdyż jako jeden z niewielu zobowiązań leży on po stronie zatrudnionego, a nie zatrudniającego. Jednakże mało kto ma świadomość, że rodzajów PITu jest naprawdę dużo, z powodu tego że ludzie posiadają możność pobierania przychodów z rozmaitych miejsc i działalności gospodarczych.

Kasa fiskalna okazuje się być teraz konieczna

kasa fiskalna
Co powinniśmy mieć w firmie? Gdy uruchamiamy własną działalność, to powinniśmy się liczyć z tym, że przysługuje nam dużo praw, ale równocześnie ciąży na nas wiele zadań, zatem warto się z tym wszystkim dokładnie zapoznać. Jedynie wtedy będziemy też wiedzieli, co musimy trzymać we własnej siedzibie, żeby nie wystawiać się na żadne kary.

Główne narzędzia rynkowe

finanse
Author: Neil Cummings
Source: http://www.flickr.com
Aby mówić o zdrowej gospodarce, musi ona spełnić parę wymogów. Jeden z podstawowych to wolność gospodarcza wszelkich uczestników rynku. Jest to taka sytuacja, w jakiej państwo nie wkracza nazbyt w powszednie funkcjonowanie przedsiębiorstwa. W liberalnej gospodarce zakłada się, że im mniejszy wpływ administracji w obrocie ekonomicznym tym lepiej.

Jak wygląda w praktyce obsługa faktur, jakie powinna posiadać moduły oraz kto mógłby ją wykonywać?

Sąd
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com
Wszelki przedsiębiorca znakomicie rozumie wątek dotyczący wypisywania faktur dla swoich interesantów. W przypadku wyliczeń dla osób indywidualnych przeważnie idzie o wydrukowanie paragonu, który jest dostatecznym aktem sprzedaży, aby na jego bazie dociekać, w razie konieczności, swoich praw do np. skargi.

Pages

Subscribe to RSS - Finanse w branży gastronomicznej