Gastronomia końca wieku

You are here

finanse

Nasze artykuły

Pieniądze na chwilę

Author: AMagill
Kryzys straszy w UE od dłuższego czasu. Niektóre kraje nawet są na granicy plajty. Wielu ludzi nie ma pracy. Istnieje szansa, że niedługo i do naszego kraju przyjdzie złowrogi cień recesji. W takich sytuacjach banki niezwykle rzadko udzielają klientom kredytów, pragnąc posiadać jak najwięcej kapitału przy sobie. Oprócz tego przedsiębiorstwa finansowe mniej ufają w szanse spłacania ludności.

Na jakie rzeczy przeznaczamy dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak to wygląda?

finanse
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Zakończenie roku fiskalnego oraz podatkowego w spółkach prawa handlowego jest momentem rozliczeń oraz ustalenia osiągniętego bilansu finansowego. Właściciele w tym czasie powinni podjąć decyzję, jak jak również na które dziedziny przeznaczyć wypracowany zysk. Muszą w związku z tym zadecydować, co okażę się najbardziej korzystne z punktu widzenia ich firmy.

Na jaką formę prowadzenia ksiąg rachunkowych w założonej przez nas działalności postawić?

Księgowość, rachunkowość
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
Prowadząc swoją firmę, często już na początku spotykasz się z koniecznością przekazania prowadzenia księgowości i nie ma to do końca znaczenia, czy jest to pełna księgowość czy tylko książka przychodów i rozchodów.

Nie zawsze da się ogarnąć finanse przedsiębiorstwa

finanse
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy mieliśmy matematykę i każdy musiał obliczać jakieś wskaźniki. Niestety nie każdy jest mózgiem z przedmiotów ścisłych i m.in. z tego powodu przez długi czas brakowało matematyki na maturze, jednak wszystko się zmieniło i matematyka ponownie jest najważniejszym przedmiotem do zdania.
Subscribe to RSS - finanse