Gastronomia końca wieku

You are here

Na jaką formę prowadzenia ksiąg rachunkowych w założonej przez nas działalności postawić?

Nasze artykuły

Prowadząc swoje przedsiębiorstwo, prędzej czy później spotykasz się z koniecznością zlecenia prowadzenia ksiąg rachunkowych i nie ma to do końca znaczenia, czy jest to pełna księgowość czy jedynie łatwe rozliczenia jak książka czy ryczałt.


Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nie zawsze osoba prowadząca działalność potrafi dobrze poprowadzić księgowość, a po drugie - nie zawsze ma na to czas. Jednak wybór potencjalnej osoby nie jest zazwyczaj tak prosty, jakby się to mogło na początku wydawać. Głównie ze względu na mnogość możliwości dostępnych na rynku, oraz na znaczącą odpowiedzialność finansową wiążącą się z z tego typu obowiązkami.

Musimy mieć na uwadze, iż niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zatrudnienie księgowej czy skorzystanie w usług biura rachunkowego, w obu przypadkach odpowiadamy finansowo za pomyłki. W przypadku biura okoliczności mają się trochę lepiej - ma ono ustawowy obowiązek posiadania polisy ubezpieczeniowej od ewentualnych błędów, więc w razie pomyłki istnieje szansa na odszkodowanie i zwrot poniesionych przez nas kosztów. Aby sprawa nie była taka prosta zatrudnienie osoby na stanowisku księgowego daje nam dokładniejszą kontrolę nad sprawami finansowymi i niemal natychmiastowy dostęp do deklaracji. Gdy ostatecznie podejmiemy już decyzję - załóżmy, iż zdecydowaliśmy się na zlecenie księgowości do biura rachunkowego (rekomendujemy przejrzeć ten serwis) - poszukajmy takiego, które przede wszystkim nie zawiedzie naszego zaufania.

Dobrze jest zasięgnąć opinii wśród lokalnych przedsiębiorców. Jest to najskuteczniejsza metoda. Gdy jednak nie mamy takiej możliwości - skorzystajmy z internetu. Należy wówczas wpisać frazę, jaką chcemy znaleźć, dopisując do niej nazwę miasta, aby zmniejszyć zasięg poszukiwań. Przykładowo: usługi rachunkowo i księgowe z Olsztyna - zaprasza Centrum Podatkowe. Po uzyskaniu wyników - poszukajmy jak najwięcej opinii na temat znalezionych biur i wybierzmy to z największą renomą.