Gastronomia końca wieku

You are here

Nie zawsze da się ogarnąć finanse przedsiębiorstwa

Nasze artykuły

Każdy z nas miał lekcje matematyki i każdy musiał wyliczać jakieś wskaźniki. Niestety nie każdy jest mózgiem z przedmiotów ścisłych i między innymi z tego powodu przez wiele lat brakowało królowej nauk na maturze, jednak sytuacja się zmieniła i matematyka ponownie jest podstawowym przedmiotem do zdania.


Z jakiego powodu na szczęście matematyka powróciła na maturę? Otóż ludzie po liceum nie byli w stanie
finanse
Source: http://pixabay.com
policzyć nawet banalnych rzeczy, gdyby nie było przymusu uczenia się do matury. Jednak sporo osób wybiera studiowanie na kierunkach, które wymagają rozszerzonej matury z matematyki. Ci ludzie po prostu kochają liczyć i najczęściej kochają pieniądze. Studia finansów czy księgowości, to dobry sposób na zdobycie zawodu, który da nam pieniądze. A kiedy będziemy np. mieli swoją firmę przyjdzie nam liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów ze sprzedaży oraz średnich należności. Wskaźnik ten jest niezmiernie istotny, bo pozwala określić ile razy w ciągu dwunastu miesięcy może odtworzyć stan swych należności- pomocne wskazówki.

Przy wskaźniku, który jest niższy niż siedem trzeba pomyśleć czy kredytowanie klientów nie jest zbyt duże. Kontrola jest niezbędna, zwłaszcza, jeśli chodzi o należności. W dzisiejszych czasach każda firma posiłkuje się różnego rodzaju programami, które mają za zadanie pomóc firmie w działalności. Do jednego z takich programów można zaliczyć aplikację, która kontroluje nasze należności. Przejrzysty interfejs pozwala na zobaczenie, jakie długi mają wobec naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności (tutaj) jest o wiele
finanse
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
łatwiejsza i bardziej sprawna, aniżeli tradycyjne szukanie w stercie faktur i innych dokumentów, czy aby na sto procent każdy dłużnik uregulował należności. Trzeba pamiętać mając własną firmę, że musimy kontrolować należności klientów ciągle.

Nie możemy raz na jakiś czas przysiąść i sprawdzać, czy wszystko jest okej. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin zapłaty musi zdać sobie sprawę, że gdy go przekroczy będą naliczone mu dodatkowe opłaty. To jeden z najlepszych sposobów na właściwe uregulowanie faktur. Jeżeli klient wie, że po kilku miesiącach po terminie będzie musiał płacić więcej ma większą motywację do zapłacenia każdej faktury we właściwym czasie.