Gastronomia końca wieku

You are here

garnki

Nasze artykuły

Akcesoria kuchenne – na czym zdecydowanie nie można dzisiaj oszczędzać i które artykuły mają podstawowe znaczenie?

noże
Author: Güde
Source: Güde
Kuchnie w nowoczesnych polskich mieszkaniach zazwyczaj są połączone z salonem i dość niewielkie, w związku z tym dobrze jest zachować umiar w kompletowaniu kuchennego wyposażenia. Łatwo bowiem można przytłoczyć takie pomieszczenie. Które akcesoria do kuchni mają zatem podstawowe znaczenie? Na czym nie można oszczędzać? Oczywiście, na nożach.

Czy obecnie panie domu gotują świąteczne posiłki w ten sam sposób jak ich babcie?

ciabatta - przygotowanie ciasta
Author: Rebecca Siegel
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesna kuchnia szykownej pani domu zaczyna coraz bardziej przypominać medyczne laboratorium. A to za sprawą licznych przyborów kuchennych, które w bijących po oczach kolorach i designerskich formach wyglądają niczym laboratoryjne przyrządy. Weźmy pod uwagę chociażby takie pojemniki na maggi. Bywają one wyprodukowane nierzadko z kolorowego szkła albo z plastiku.Takich przykładów można byłoby mnożyć na pęczki, ale jeden fakt pozostaje niepodważalny - gospodyni w inny sposób przygotowuje świąteczną kolację niż jej babcia, a nawet matka. To niezwykle interesujące zagadnienie omówimy na przykładzie bożonarodzeniowych wypieków.

Jakiego rodzaju garnków użyć, aby przyrządzić oryginalny, a jednocześnie zdrowy posiłek na biwak

garnki
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Chwile wytchnienia należą się każdej familii. A takich momentów jest w ciągu roku kalendarzowego nawet całkiem dużo. Bywają nimi święta wielkanocne oraz inne dni wolne od pracy bądź szkoły. Jednak zawsze najwięcej pozytywnych emocji wzbudza uwielbiana przez wszystkich majówka. Jeżeli tylko pogoda będzie słoneczna, to wypad za miasto będzie wyjątkowo udany. Abyśmy jednak mogli długo i z uśmiechem wspominać razem spędzone chwile, wpierw musimy wszystko dobrze przemyśleć. A już z pewnością trzeba wziąć ze sobą posiłek - w czasie wycieczki przez las szkraby zgłodnieją znacznie szybciej niźli sądzą ich rodzice.

Które akcesoria powinny odszukać się w naszych kuchniach?

kuchnia
Source: pixabay
Kompletowanie potrzebnych akcesoriów w kuchni może być stosunkowo kłopotliwe, bowiem potrzeby mamy najczęściej duże. Kuchnia to pomieszczenie, w jakim przebywamy naprawdę nierzadko i spędzamy na ogół dużo czasu. Warto w związku z tym zatroszczyć się o to, aby posiadać przeróżnego rodzaju akcesoria oraz narzędzia, dzięki którym robienie posiłków będzie szybkie i proste. Co powinniśmy zakupić?
Subscribe to RSS - garnki