Gastronomia końca wieku

You are here

Jak odżywiać się zdrowo i smacznie? Jest na to odpowiedni sposób, natomiast jego sekret skrywa się w wyborze odpowiedniego rodzaju naczyń

Nasze artykuły

Naczynia żaroodporne przyczynią się do tego, że przyrządzisz smakowite potrawy. Są w dostępne w różnorodnych rozmiarach oraz stylach, bardzo wytrzymałe. Przyczynią się do tego, że codzienne gotowanie będzie na pewno łatwiejsze. Naczynia żaroodporne są w stanie służyć także do podawania potraw, każdy więc znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Powinniśmy wiedzieć, iż materiał z którego wytworzone jest naczynie do zapiekania ma faktycznie wielkie znaczenie. Żaroodporność oznacza, iż potrawy można robić w dość wysokich temperaturach, jednocześnie nie obawiając się o to, że garnek ulegnie zniszczeniu. Największą popularnością cieszą się naczynia ceramiczne a także szklane, nie wpływają one na aromat przyrządzanych potraw. Ceramiczne naczynia żaroodporne mogą wytrzymać rzeczywiście znaczne temperatury, a w tym samym czasie nie zmieniać koloru.

Są niehigroskopijne, co znaczy, iż nie pochłaniają wody i pary wodnej. Potrawy (deliciousbox.pl) tak więc nie przywierają do dna nawet, kiedy nie używamy tłuszczy w większych ilościach. Dania robione w brytfannach oraz garnkach z ceramiki mają swój naturalny aromat. Co istotne powinniśmy pamiętać o paru kwestiach. Na przykład kupując takie naczynie ceramiczne powinniśmy sprawdzić, czy surowiec, z którego zostało wykonane, jest najlepszej jakości. Jeśli tak, można być pewnym, że będzie spełniało swoje funkcje. Szklane naczynia żaroodporne muszą być zrobione z hartowanego oraz bezołowiowego szkła. Mogą wytrzymać temperatury od minus 40 do nawet pięciuset stopni celsjusza. Są najlepsze do zapiekania, duszenia oraz smażenia - .

Co ważne, szkło nie wchłania smaku czy zapachu żywności, jest też znane ze swojej chemicznej neutralności. Szklane naczynia pozwalają zaobserwować proces zapiekania, można więc w każdej chwili przyglądać się tworzonemu daniu. Tak zrobione potrawy jesteśmy w stanie podać na stół zaraz po wyjęciu z piekarnika.

Jeśli natomiast pragniemy dbać nie tylko o smak potraw, lecz także o zdrowie, to naczynia żaroodporne na pewno spełnią swoją rolę. Dzięki nim ciężkie, smażone potrawy bez problemu zastąpimy pieczonymi oraz duszonymi. To bardzo istotne, gdyż zdrowe jedzenie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Powinniśmy starać się pilnować swojej diety i zawsze przyrządzać zdrowe oraz pożywne potrawy.