Gastronomia końca wieku

You are here

napar

Nasze artykuły

Herbata - niesamowity dar matki natury

herbata
Source: pixabay.com
Herbata jest znana i lubiana od wielu stuleci ze względu na swój charakterystyczny smak ale także w związku z dobroczynnymi właściwościami zdrowotnymi. Co roku na całym świecie wypijane są niezliczone ilości filiżanek naparu z rośliny camellia sinensis. Co ciekawe mimo ogromnej różnorodności rodzajów herbaty, to znakomita większość z nich powstaje z tej samej rośliny. Funkcjonujemy w czasach, w jakich nawet najbardziej egzotyczne produkty możemy kupić w przysłowiowym sklepie na rogu.

To co pijasz jest istotne, więc wybierz kawę albo herbatę z wysokiej półki, z pewnością smakuje wyśmienicie.

ziarna kaway i filiżanka
Polacy to wielcy smakosze kawy, napój ten bywa pijany do posiłków, jak też dla zwykłej przyjemności i relaksu. Spożywa się zarówno kawę parzoną, jak też rozpuszczalną. Zawsze powinno się kupować wysokiej klasy artykuły, których przeważnie brak w zwykłych sklepach spożywczych. Pomyślnie można je nabyć w innych miejscach.

Biała herbata – doskonała dla ludzi dbających o swoje zdrowie

herbata
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób nie może wyobrazić sobie dnia bez filiżanki aromatycznej herbaty. To swoistego rodzaju obrzęd, który towarzyszy nam po przyjściu do pracy albo po powrocie do domu, kiedy w końcu można usiąść w swoim fotelu i oddać się przyjemnemu wypoczynkowi. Zwykłą czarną herbatę dobrze jest zastąpić białą herbatą, jaka ma liczne przymioty zdrowotne oraz jeśli zaczniesz ją pić, szybko zauważysz pozytywne rezultaty. Jakie?
Subscribe to RSS - napar