Gastronomia końca wieku

You are here

Herbata - niesamowity dar matki natury

Nasze artykuły

Herbata jest znana i lubiana od wieku z powodu swojego wyjątkowego smaku lecz także w związku z dobroczynnymi właściwościami zdrowotnymi. Co roku na całym świecie spożywane są niezliczone ilości filiżanek naparu z rośliny camellia sinensis. Interesujące jest to, że mimo olbrzymiej różnorodności typów herbaty, to spora większość z nich powstaje z tej samej rośliny. Funkcjonujemy w czasach, w jakich nawet wyjątkowo egzotyczne produkty możemy kupić w przysłowiowym sklepie na rogu.


herbata matcha
Source: pixabay.com
Tak samo ma się sprawa z herbatą - dostępne są różne gatunki i rodzaje z niemal wszystkich zakątków planety. Jesteśmy w stanie przebierać w bogatej ofercie, jaką ma nam do zaoferowana rynek herbat. Przy typowych herbatach sprzedawanych w cieszących się popularnością torebeczkach, coraz większą estymą cieszy się herbata na wagę. W ostatnich latach powstało dużo punktów, przeważnie w centrach handlowych, w których można spróbować dużo mieszanek, poczuć wspaniały aromat wyjątkowych naparów oraz zakupić ulubioną mieszankę dla siebie. Herbata na wagę ma ten plus, iż jeszcze przed zakupem jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić jak wygląda, poczuć bukiet zapachu i podyskutować przez moment ze sprzedającym o jej zaletach. Jedną z niezwykle ciekawych herbat jest matcha. Jest to sproszkowana, zielona herbata rodem z Japonii stanowiąca prawdziwy skarb posiadający ogromną ilość antyoksydantów. Dzieje się tak, ponieważ wypijamy sproszkowane liście rośliny matcha a nie sam napar. Jeśli chodzi więc o pomoc w utrzymaniu właściwego poziomu zdrowia, to matcha nie ma sobie równych. Ten rodzaj herbaty jest także odpowiedni dla osób chcących pozbyć się niechcianych kilogramów, gdyż przyśpiesza przemianę materii. Co najważniejsze, matcha pobudza ale nie podnosi ciśnienia krwi, dzięki czemu jest bardzo dobrą alternatywą dla kawy.

herbata
Author: Panda Tea
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli interesuje nas temat herbata sklep, to łatwo znajdziemy sklepy, w których będziemy w stanie wybrać coś wyjątkowego dla swoich potrzeb. Kiedy np. wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło: “herbata sklep” to odnajdziemy sporą liczbę wyników, jakie będą nas przekierowywały do konkretnych sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą herbat. Warto próbować różnego rodzaju mieszanek aby zasmakować w wyjątkowym bogactwie zapachów oraz aromatów. Zalecamy oczywiście wypróbować herbatę matcha, jaka wyróżnia się na tle wszystkich dostępnych rodzajów. Herbatę matcha można nabyć zarówno w przygotowanych opakowaniach jak i na wagę.