Gastronomia końca wieku

You are here

Bardzo dużo łatwo dostępnych artykułów spożywczych ma niezwykłe właściwości zdrowotne

Nasze artykuły

Jeśli pragniemy żyć zdrowo i dbać o siebie, to wcale nie musimy wykładać wielkich pieniędzy na skomplikowane zabiegi i stosować drogiej diety. Na szczęście mnóstwo produktów, które są łatwe do zdobycia, ma niesamowite właściwości zdrowotne.
Popularne rodzynki sułtańskie są niezwykle smakowitą przegryzką, a przy okazji mają znakomity wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim zawierają one magnez, a także witaminę E i potas. Wszystkie te mikroelementy wpływają na zdrowy wygląd skóry i znacznie poprawiają pracę serca i układu krążenia. Lekarze polecają kobietom, by jadły rodzynki sułtańskie w okresie menopauzy, gdyż zwalniają one proces wypłukiwania wapnia z kości. Da się je jeść zwyczajnie jak przekąskę lub dodawać do najróżniejszych smacznych dań.

Powiązane artykuły -


rodzynki sułtańskie
Author: swimboy1
Innym rewelacyjnym artykułem powszechnie dostępnym jest olej arganowy. Jest on wykorzystywany do celów spożywczych i w kosmetyce. Należy wspomnieć, iż doskonale chroni on skórę oraz posiada rewelacyjne własności antyoksydacyjne. Powoduje to obecna w nim witamina E. Z tego powodu poleca się go osobom, które mają rozmaite choroby skórne, na ten przykład egzemę.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeżeli tak, to żeby zdobyć podobne dane na prezentowany wątek, spójrz na informacje, one niewątpliwie również przyciągną Twój wzrok.

Olej arganowy można również stosować na włosy, żeby je odżywić. Jeżeli chodzi o jego właściwości spożywcze to między innymi obniża poziom cholesterolu i ma działanie przeciwzapalne. Warto też nadmienić, że olej arganowy zawiera wiele kwasów wielonienasyconych, które zaleca się na przykład osobom chorującym na zapalenie reumatyczne.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij więc w poniższy link, dowiedz się także, czy nowe wątki także przypadną Ci do gustu. Sądzimy, że tak.

/J]

Jeśli szukamy rad na temat zdrowego życia oraz chcemy odnaleźć jeszcze więcej cudownych artykułów, to doskonałym rozwiązaniem będzie zaglądnięcie na portale o tematyce zdrowotnej - ciekawa strona.