Gastronomia końca wieku

You are here

Co daje nam picie zielonej i czerwonej herbaty? Co sprawia, że są tak zdrowe?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/vin-de-siecle.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Picie różnych naparów herbacianych jest niesamowicie zdrowe. Mowa szczególnie o herbacie zielonej czy czerwonej. Czemu warto je pić? Co sprawia, iż są tak zdrowe?
herbata zielona
Source: pixabay.com
Herbaty zielone mają ogromną ilość niesamowicie zdrowych substancji.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis chłodziarki do wina dwustrefowe, w którym są tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Zawartość mocnych antyoksydantów w takim rodzaju herbaty jest bardzo duża. Poza tym nie można zapominać między innymi o teinie, dużej ilości aminokwasów czy różnego rodzaju witaminach. Warto zwrócić uwagę na ilość zawartych w zielonej herbacie mikroelementów takich jak potas, wapń jak i fluor. Właściwie stale odkrywane są pozytywne właściwości, które posiadają herbaty zielone. Jedną z najważniejszych zalet jest przeciwdziałanie nowotworom. To dzięki przeciwutleniaczom, których ogromna ilość zawarta w herbacie chroni DNA przed wpływem substancji mogących wywołać raka. Badania mówią, że ta herbata może chronić przed demencją starczą. Wypijanie kilku filiżanek w ciągu dnia może na pewno utrzymać nasz mózg w doskonałej kondycji. Poza tym, za sprawą sporej ilości teiny, herbata ta pobudza podobnie jak kofeina - pomocne wskazówki .
Istotną informacją dla niektórych osób na pewno będzie to, że zielona herbata jest doskonała na układ krążenia. Powoduje, że w żyłach nie gromadzą się złogi, przez co przepływ żył jest lepszy. Ponadto, zmniejsza ilość wchłanianego cholesterolu. Bez wątpienia zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się zawału czy też udaru mózgu - .
Herbaty czerwone natomiast znane są ze swych właściwości wspomagających odchudzanie. To dzięki dużej zawartości enzymów oraz polifenoli. Jest ich sporo w tej herbacie, gdyż proces fermentacji był krótszy w czerwonej herbacie, niż w klasycznej - czarnej. Natomiast to nie wszystkie dobre właściwości, jakie mają herbaty czerwone. Inną zbawienną rzeczą dla naszego organizmu jest na pewno obniżanie ilości cholesterolu. Herbata ta przez sporą zawartość fluoru ochrania zęby przed próchnicą. Nie można nie powiedzieć o dużej zawartości innego rodzaju mikroelementów na przykład, manganu czy wapnia. Czerwona herbata poprawia pamięć jak i normuje poziom ciśnienia. Natomiast co ważne, podobnie jak zielona herbata, zmniejsza ona ryzyko wystąpienia raka. Jak widzimy powodów, dla których warto pić herbatę zieloną i czerwoną jest bardzo dużo. Dlatego sięgnijmy po taki napar już dzisiaj.