Gastronomia końca wieku

You are here

Herbatka ziołowa z pokrzywy oraz jej niesamowite działanie

Nasze artykuły

Pokrzywa zawiera niezmiernie wiele cennych witamin, takich jak na przykład witamina C, a także kwas foliowy, żelazo lub wapń. Oczywiście to tylko nieco z nich, bowiem jest ich sporo więcej. Składniki te wybornie wpływają na nasz organizm, regenerują go, wzmacniają oraz oczyszczają.

pokrzywa
Author: Harry Rose
Source: http://www.flickr.com
Pokrzywa herbata ziołowa znakomicie zapobiega niedokrwistości, jest skuteczna w kurowaniu anemii lub osłabienia, ze względu na dużą zawartość żelaza. Co więcej wyciąg z liści pokrzywy wspaniale filtruje nasz organizm i zezwala na pozbycie się toksyn. Upraszcza trawienie oraz oczyszcza oraz wzmacnia nerki. Pokrzywa znakomicie wzmocni nasz układ odpornościowy, zmniejsza ból stawów i mięśni, oraz także wspaniale leczy artretyzm i reumatyzm (dokuczliwe bóle stawów).

Świetnie wpływa też na wątrobę, również w przypadkach zatrucia wątroby. Pokrzywa zapobiega też nowotworom i dodaje energii, dzięki niezmiernie istotnej zawartości krzemu. Zbyt mało krzemu w organizmie zdoła prowadzić do licznych, istotnych chorób, takich jak nowotwory, zawał serca bądź udar. Powinno się więc systematycznie konsumować napar bądź sok ze świeżej pokrzywy.

Dodatkowymi niezwykłymi właściwościami pokrzywy jest to, że wspomaga leczenie alergii, odchudzanie a wzmacnia kości. Udowodniono, iż pokrzywa działa przeciwalergicznie oraz redukuje objawy alergii dzięki składnikom, jakie działają przeciwhistaminowo. Pokrzywa zawiera także sekretynę, co wpływa na lepsze odchudzanie przez regulację i ułatwienie trawienia. Usuwa też zbytek wody z organizmu oraz ułatwia pracę nerek. Wapń oraz krzem zawarte w pokrzywie sprawiają, iż kości są znacznie mocniejsze, toteż picie pokrzywy zalecane jest osobom starszym, które mogą cierpieć na osteoporozę.


herbata ziołowa
Source: pixabay.com
Jak widać, systematyczne picie soków albo herbat ziołowych z pokrzywy, może idealnie wpłynąć na nasze zdrowie. Ważkie jest to, że pokrzywa jest zupełnie naturalna, czego nie wolno stwierdzić o wielu specyfikach lub suplementach diety dostępnych w sklepach. Pokrzywę można zebrać oraz ususzyć osobiście, natomiast potem szykować dobry napar do picia.