Gastronomia końca wieku

You are here

Delikatesy – zazwyczaj wielobranżowe sklepy z szerokim asortymentem

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/vin-de-siecle.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Dotychczas delikatesy kojarzyły się kupującym przede wszystkim z pysznymi drożdżówkami, świeżymi warzywami i owocami oraz pozostałym podobnym asortymentem, który wybierają osoby zamieszkałe niedaleko takiego sklepiku. W obecnych czasach coraz częściej w delikatesach możemy zakupić coraz bardziej wyszukane produkty tego typu, jak chociażby kapsułki dolce gusto czy też cukier brzozowy.

kapsułki do eskpresu
Author: Thomas Cloer
Source: http://www.flickr.com
Te małe, z reguły osiedlowe sklepiki przestały być miejscem, w którym klienci zamawiają produkty pierwszej potrzeby wstępując do sklepu przy okazji wracając z domu. Współcześnie delikatesy stały się miejscem, gdzie można kupować towary nie tylko z najwyższej półki, jak wspomniany cukier brzozowy, ale także takie, jakich nie możemy dostać gdzieś indziej. Także sympatyczna, na ogół znana nam obsługa jest na pewno zaletą takich mniejszych sklepów. Bliższy kontakt klienta i sprzedawcy powoduje, że istnieje nawet możliwości zamówienia produktów bardziej niespotykanych w delikatesach, jak bepanthen, po który większość klientów poszła by w pierwszym odruchu do apteki. W takich miejscach nie brakuje też popularnych marek, ale i produktów dość powszednich, jak kawa Lavazza. Wobec tego należy przyznać, że dość bogaty asortyment, jaki można spotkać w osiedlowych sklepach i wyjątkowe, wręcz personalne podejście do każdego z klientów sprawiają, że delikatesy nadal są popularne pomimo olbrzymiej konkurencji ze strony tych największych sklepów wielobranżowych. Małe, osiedlowe sklepy także coraz częściej są wielobranżowe co sprawia, że można nabyć tam zarówno bepanthen, jak i kapsułki dolce gusto. Te produkty, oraz więcej na: poznaj na stronie.cukier
Author: Gunilla G
Source: http://www.flickr.com
Klienci w takich miejscach poszukują zazwyczaj konkretnego produktu, ale dostrzegłszy rozbudowany asortyment zapewne chętniej będą odwiedzać delikatesy. Nic więc dziwnego, że właściciele mniejszych sklepów próbują zwiększyć swój asortyment, jako że dzięki temu mogą skusić więcej klientów i zwiększyć dochody. Wielu z nas już dawno spisało na straty takie mniejsze sklepy, tyle że okazuje się, że klientów nie brakuje i w tego rodzaju miejscach więc można podejrzewać, że jeszcze długo będą działały na rynku. Polecamy: