Gastronomia końca wieku

You are here

Jak najlepiej kupować, żeby nie stracić za wiele oszczędności. Jak robić to rozsądnie i w sposób planowy?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/vin-de-siecle.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

W naszym kraju wiele osób ma niezbyt wysokie dochody. To istotnie dlatego tak często jesteśmy zmuszeni do oszczędzania. Dla wielu z nas oszczędzanie staje się określonego rodzaju sposobem na funkcjonowanie. Należy jednakże pamiętać, aby zawsze zachowywać rozsądek, gdyż przesadne oszczędzanie może powodować straty.

Sklep spożywczy
Author: Tejvan Pettinger
Source: http://www.flickr.com
Właściwym przykładem są na przykład promocje w sklepach. Kiedy są określone promocje na artykuły spożywcze (najnowsze gazetki sklepu Piotr i Paweł już są...), w których określone produkty są faktycznie tanie, to wiele osób nabywa je w zbyt dużej ilości i często nie zdąża skonsumować. Jest to na pewno złe działanie. Oczywiście warto korzystać z obniżek cenowych, lecz przede wszystkim wtedy, gdy dotyczą produktów o długim okresie przydatności do spożycia. W większych ilościach możemy więc nabywać cukier, kasze, warzywa w puszkach albo w słoikach. Jeżeli zaś promocja dotyczy świeżych owoców lub warzyw nie należy nabywać ich za wiele, chyba, że ktoś ma w planach je zamrozić.

Na zakupy zawsze warto chodzić z listą. Oszczędzamy w takiej sytuacji nie tylko pieniądze, lecz również i czas.

Zaintrygowały Cię wiadomości podane w tym artykule? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://anatewka-manufaktura.pl/) masz możliwość przejść do bardziej szczegółowych danych, które ukryliśmy w linku poniżej.

Jak wybieramy się do określonego sklepu sieciowego trzeba najpierw pomyśleć, jakie produkty są tam najczęściej tanie oraz nie zawsze najtańsze, lecz nasze ulubione. Każda pani domu, jaka robi świadome zakupy z pewnością wie, że w jednym sklepie są niezbyt drogie i dobre soki, w pozostałym wędliny, a w jeszcze innym cukierki na wagę oraz artykuły sypkie. Dzięki takiemu systemowi zakupów nie trzeba potem iść czy jechać daleko tylko po jedną dobrą rzecz, której nie ma nigdzie indziej.


Co istotne, określmy sobie dni na konkretne zakupy. Wiadomo, iż nie mówimy tu o artykułach pierwszej potrzeby, lecz o takich, jakie jesteśmy w stanie planować z wyprzedzeniem. Czemu to takie istotne? Jeśli bowiem o tym zapomnimy to możemy być pewni, że będziemy kupować przypadkowo i impulsywnie, gdyż coś nam się przypomni, jak przykładowo wybierzemy się po chleb i zakupimy coś za wyższą cenę">.

Jak byśmy jednocześnie zaplanowali zakupy to możemy zdefiniować, gdzie i kiedy korzystnie zakupić dany produkt, a dzięki temu dużo zaoszczędzić. To chyba najbardziej racjonalne podejście do kwestii zakupów, trzeba o tym pamiętać.