Gastronomia końca wieku

You are here

Jak można usprawnić funkcjonowanie floty pojazdów?

Nasze artykuły

W naszym języku funkcjonuje duża ilość tzw. homonimów, zatem wyrazów, które mogą mieć przeróżne definicje zależnie od konkretnego kontekstu. Jednym z nich jest słowo, które może oznaczać grupę okrętów, w języku potocznym oznacza pieniądze, natomiast w wypadku dużych firm ogół posiadanych samochodów firmowych.


Taka flota pojazdów jest najczęściej pozyskiwana na zasadzie leasingu i w okresie gwarancyjnym jest dosyć silnie użytkowana.
Dla nabywcy takiego pojazdu nie jest to zbyt dobra informacja, ponieważ mimo, że teoretycznie właścicielem takiego pojazdu była zaledwie jedna firma, to często prowadzących pojazd było wielu kierowców. A niestety przyjęło się, że cudzego majątku nie szanuje się tak, jak własnego. Ponadto posiadana przez jakąkolwiek firmę flota - (zobacz https://www.kaizenfleet.pl/hybryda-w-firmie/) pojazdów musi zostać odpowiednio zarządzana, co pozwoli na redukcję zbędnych wydatków oraz będzie miało pozytywny wpływ na funkcjonowanie oraz rentowność danej firmy. Aby wykonać to najbardziej efektywnie, do spółki muszą być zaimplementowane specjalne procedury, które znacznie zoptymalizują funkcjonowanie nie tylko posiadanej floty pojazdów, ale i całej spółki.


Przy pomocy systemu Gekko uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny w przestrzeni biurowej
Author: RuckZuck
Source: RuckZuck


Teoretycznie tego typu metody mogą wprowadzać dyrektorzy, jednak jeśli nie mają w tym temacie żadnego doświadczenia, to efekty ich pracy mogłyby być nawet bardzo szkodliwe dla danej firmy. Na szczęście istnieją specjalne systemy do zarządzania flotą pojazdów.
Jeżeli te programy będą wprowadzone do firmy, to decydenci z pewnością prędko zauważą właściwe zmiany w prowadzonej przez siebie firmie. Poprzez zastosowanie tego typu systemów możliwe jest szybkie przygotowywanie raportów, zestawianie kosztów czy też rozliczanie przebiegów wszystkich samochodów.