Gastronomia końca wieku

You are here

Payroll

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/vin-de-siecle.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Jeżeli chodzi o pieniądze to dobrze wiemy, że na nich świat stoi. Nie jest prosto funkcjonować bez dostatecznych środków, a i ze zbyt dużą ilością mamony też nie jest prosto. Większość osób zauważy plusy i minusy w każdej sytuacji. Ale prawdą jest, że lepiej mieć pieniądze niż ich nie mieć.


Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Ale wynagrodzenie każdego człowieka różni się. Oczywiście można porównywać wynagrodzenie ludzi, którzy są na niemalże takich samych stanowiskach pracy, ale to i tak nie zawsze jest miarodajne. Każdy pracodawca posiada payroll, czyli wypisanych ludzi, którym płaci. Ludzie, którzy otrzymują wypłatę są, więc spisani na liście, na której jest ich imię i nazwisko oraz kwota.

Jak wiemy w wielu firmach otrzymujemy informacje, które pokazują ile pieniążków dostajemy brutto. Często jesteśmy zaskoczeni, bo nagle okazuje się, że sporo pieniędzy jest odciąganych od tego, co jest na papierku.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to odwiedź www umowa zlecenie podatek a tam oczekują na Ciebie informacje warte uwagi. Sprawdź je - będziesz niezwykle zadowolony.

Ale przyzwyczailiśmy się już do tego i nadal liczymy, że po latach nam się to zwróci, bo przecież część środków to nasza lokata na przyszłość.

Pensja i to, co możemy z niej oddać

Wszyscy dobrze wiemy, że od pieniędzy które otrzymujemy w postaci pensji są potrącane różnego rodzaju kwoty. Na co? Wiele zależne jest od stanowiska, na którym pracujemy i od tego, na co się zgodziliśmy. Z tym właśnie związany jest payroll. Jeśli pracownik wyrazi zgodę na potrącanie pewnej części wypłaty na szczytny cel, to powinien to pisemnie ogłosić. Zależnie od tego, czy decyzja dotyczy tzw. końcówki wypłaty czy dotyczy wybranej części całości, to, w każdym miesiącu będzie to potrącane z wypłaty.


Rachunki
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze nie w każdej firmie stosuje się tego typu deklaracje, jednak rzeczywiście jest to fajne. Nie chodzi jedynie o poprawienie wizerunku przedsiębiorstwa, a raczej o to, że pracownik podpisując tego typu deklarację przekazuje światu coś dobrego. Oczywiście nie jest to obowiązkowe i pewnie część osób stwierdzi, że i tak już dużo odciąga się z ich pensji, ale naprawdę powinniśmy zwrócić uwagę na tego typu możliwość. Tak samo, gdy rozliczamy się z Urzędem Skarbowym, dobrze pamiętać o wpisaniu czyjegoś KRS-u (polecana strona). To nic nas w tej sytuacji nie kosztuje, ale rzeczywiście może wspomóc tych, którym wsparcie jest potrzebne.