Gastronomia końca wieku

You are here

Nowoczesna kuchnia na bis, czyli prawie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o pudełeczkach z plastiku

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/vin-de-siecle.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Plastikowe pojemniki zdominowały wyposażenia naszych kuchni. Każda małżonka gospodarza chętnie kupuje takie towary, gdyż chociaż są funkcjonalne, to można łatwo je zniszczyć - jeżeli zostaną przygniecione przez ciężkie stalowe garnki lub znajdą się zbyt blisko ognia, to należało będzie je wyrzucić.


Z drugiej strony warto co jakiś czas wymieniać posiadane pudełka i to co najmniej z dwóch przyczyn: te stare mogą być autentycznie wysłużone, a drugim powodem może okazać się fakt, że obecnie każdy producent opakowań plastikowych nie szczędzi trudu, żeby wprowadzić do sprzedaży całkowicie nowe wzory, które w większym stopniu spełnią wygórowane oczekiwania czterdziestolatek prowadzących dom.

Przy zakupie nawet tych niewielkich opakowań plastikowych wcale albo niezwykle rzadko kierujemy spojrzenie na oznaczenia, jakie są zamieszczone na spodzie - pojemniki (sprawdź niskie ceny na pojemniki metalowe producent -> https://pojemniki-metalowe.com/) spożywcze powinny mieć specjalny symbol, który daje konsumentowi gwarancję, że ten wyrób jest zupełnie bezpieczny i przeznaczony do kontaktu z żywnością. Przy okazji warto także zweryfikować, czy te, które już są ustawione na kuchennych regałach mają właściwe oznakowanie.

Pokrewne dane opublikowano tu - więcej zobaczysz na stronie (https://gorillacoffee.pl/sklep-z-kawa/), którą też warto odwiedzić. Naturalnie jeśli ta tematyka jest dla Ciebie warta zainteresowania.

Jeśli nie, to koniecznie trzeba je wymienić na te, które stworzono z myślą o przechowywaniu towarów żywnościowych.

Opakowania plastikowe
Author: Roboplast
Source: http://roboplast.com.pl
Każdy producent opakowań plastikowych stara się dostosować wytwarzane wyroby do potrzeb klientek, a wyzwania jakie na co dzień stają przed kompetentnymi gospodyniami, a także przed tymi pomysłowymi, lecz jeszcze początkującymi kobietami, bywają niemałe. Z tego powodu różnego typu pudełka oraz miski są wyposażone w praktyczne wieczka, a dodatkowo niekiedy mają też umieszczoną skalę, która ułatwia odmierzyć określoną w recepturze ilość wody czy cukru. Natomiast niektóre pojemniki są przeznaczone do trzymania określonych artykułów, np. te na dwudziestocentymetrowej długości makaron są długie i wąskie. Tak czy owak, niełatwo wyliczyć wszystkie rodzaje wspomnianych opakowań, ważne jest jednak to, że bez nich nowoczesna kuchnia właściwie nie istnieje.


Pojemniki spożywcze są używane nie tylko przez niepoprawnych domatorów. Pracujące kobiety po dwudziestce czy pięćdziesiątce zamawiają specjalne opakowania z wieczkiem (przedsiębirostwo Roboplast), aby do nich wrzucać pyszne kanapki albo ziemniaki z mielonym. Tak funkcjonalne pojemniki są przydatne również sportowcom hobbystom, którzy uwielbiają spożywać podwieczorki na łonie natury.