Gastronomia końca wieku

You are here

Myślisz o zdrowym i ekologicznym pożywieniu? Nie masz pojęcia, gdzie takie zakupić? Takie rarytasy znajdziesz na targu

Nasze artykuły

Wielu się zastanawia – skąd brać dobrze smakująca i co najważniejsze dobrą dla zdrowia żywność? Odpowiedź jest prosta. Najdogodniej z działki, co jednak jeśli nie mamy podobnej szansy. Prawdopodobnie jej zwyczajnie nie mamy albo szkoda nam czasu na jej pielęgnacje. A nawetjeśli możemy pochwalić się własną działką, to jedzenia stamtąd jest zbyt mało. W takiej sytuacji dobrze skorzystać z targów ze zdrową żywnością ekologiczną.
Poradnik miłośnika makaronu
Author: Międzybrodzkie Makarony
Source: Międzybrodzkie Makarony
Zazwyczaj na targach można kupić żywność bezpośrednio od rolników. Jest tam tak wiele wspaniałych warzyw, owoców, ziaren, grzybów czy orzechów, że z pewnością będziemy zachwyceni. Z reguły są nieprzetworzone, lokalne, świeże, posiadające środków konserwujących. Ponadto, na tego typu targu można też kupić inne interesujące produkty, jak mąka ekologiczna. Na targowisku nie znajdziemy wyjałowionej, przemysłowej żywności, z nienaturalnymi barwnikami, szkodliwym cukrem.

Takieszkodliwe dla organizmu składniki spotkać możemy na każdym kroku, w sklepach i supermarketach. Na targu z kolei jest naturalnie, sprzedawane są tam produkty żywieniowe, które bez problemu przyswoi nasz organizm. Wiadomo, produkty na targach nie jest idealna, jednak posiada z pewnością mniej chemii w porównaniu do wielu produktów żywieniowych. Na targach znajdziesz znacznąliczbę sezonowej żywności. Produkty tam sprzedawane są zazwyczaj bez kolorowych chemicznych opakowań. Jak wiemy równocześnie wszyscy, w zwykłych sklepach jest ich zbyt dużo. Ciekawa oferta: przeczytaj więcej o babce jajowatej.

Te kolorowe opakowania zmieniają się szybko w góry śmieci, a za ich wywóz w końcu płacimy z własnej kieszeni. Te zanieczyszczenia przyczyniają się także niestety do zanieczyszczenia gleby na zapchanych wysypiskach śmieci. Z przykrością trzeba stwierdzić,że, na bazarach też rozdają zbyt wiele toreb foliowych, niemniej, postaraj się za każdym razem brać swoją torebkę. Dobrze zdają egzamin torby płócienne. Ponadto,jedzenie na targach są zazwyczaj lokalne, z naszej okolicy, nie są zaś transportowane z zagranicy.
bułki
Author: Schrift-Architekt
Source: http://www.flickr.com
To niezwykle ekologiczne, bo nie trzeba tyle marnować paliwa, by je przetransportować.Wspierając tego typu sprzedaży możemy dbać o czyste powietrze i spożytkowanie mniejszej ilości naturalnych zasobów - -> poznaj informacje o olejach spożywczych. No i w końcu na targach jest po prostu przyjemniej, gdyż sprawunki możemy robić na dworze, a nie w zamkniętej hali, jak to się dzieje w galeriach handlowych.