Gastronomia końca wieku

You are here

Kupujemy mieszkanie i co potem? Zobacz, dlaczego jest Ci potrzebny projektant wnętrz!

Nasze artykuły

Zwykle kupno nowego mieszkania czy domu wiąże się z wielką liczbą decyzji, które musisz podejmować niemal każdego dnia przed przeprowadzką, a niejednokrotnie jeszcze długie miesiące po.


fiskus
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli chcesz uniknąć choćby części z tych obowiązków, wtedy z pewnością musisz zatrudnić projektanta wnętrz!


public relations konferencja
Author: Burson-Marsteller
Source: http://www.flickr.com


Po co Ci projektant?


Niektórzy z nas oczywiście mogą pochwalić się fantastycznym gustem, a także wyczuciem co do urządzenia wnętrz w mieszkaniu. Prawda jest taka, że zwykle takie osoby są właśnie architektami wnętrz! Jeśli zatem projektowanie wnętrz jest Ci bardziej obce, wówczas architekt wnętrz jest Ci właściwie niezbędny. W przeciwnym wypadku prawdopodobnie skończy się tak, że pójdziesz do pierwszego z brzegu sklepu meblowego i albo wyjdziesz stamtąd zaraz z uczuciem kompletnego mętliku w głowie albo też zdecydujesz się na kupno pierwszej lepszej kanapy aby tylko mieć tę mękę już za sobą. Jeśli zatrudnisz projektanta, na początek opowiesz mu mniej więcej, jak powinno wyglądać Twoje mieszkanie, a on zaprezentuje Ci tylko kilka wariantów - wtedy z pewnością lepiej będzie Ci wybrać.


Czego można oczekiwać od projektanta wnętrz?


dokumentacja
Author: rhodesj
Source: http://www.flickr.com
To zależy, co zawrzesz w umowie - co do zasady projektowanie może objąć tylko podstawowe konsultacje, ale także może dotyczyć wykończenia właściwie całego mieszkania.


Oczywiście im większej ilości rzeczy będziesz wymagać od architekta, tym więcej będziesz musiał mu zapłacić, jednakże w większości wypadków z pewnością się to opłaca. Wystarczy, że pomyślisz, że będziesz w tym mieszkaniu żył przez pewien czas - czyż nie warto wówczas zainwestować odrobinę więcej gotówki aby cieszyć się wspaniałymi wnętrzami?