Gastronomia końca wieku

You are here

Księgowość on-line - w jaki sposób to funkcjonuje, korzyści

Nasze artykuły

Księgowość online jest to o wiele wygodniejsze podejście niż prowadzona przez typowe biuro księgowe.


Dzisiejsze technologie powodują, iż usługa jest tańsza i wygodniejsza, natomiast w najciekawszej wersji obejmuje także spokój przedsiębiorcy – rozrachunkami zajmą się księgowe.


facebook
Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com


Mimo prężnego rozwoju narzędzi online i rodzajów zdalnego kontaktu, księgowość (porównaj ofertę spółki Account) tradycyjna jest wciąż popularna. Polega ona przede wszystkim na księgowaniu wydatków i dochodów, wypełnianiu KPiR i sporządzaniu deklaracji podatkowych i przesyłaniu ich do referatów. W tym modelu przedsiębiorca przywozi księgowym poświadczenia z danego okresu, jakie następnie zastają zaksięgowane i umieszczane w formowej dokumentacji. Później właściciel przedsiębiorstwa otrzymuje dane o wielkości podatków do zapłacenia oraz składek ZUS. W standardowym modelu tak naprawdę usługa kończy się w tym miejscu. Powinniśmy jednakże wiedzieć o tym, że zdecydowanie nie jest to jedyny sposób, w który możemy prowadzić księgowość. Korzystnym podejściem może być księgowość on-line. W takowym modelu przedsiębiorca wysyła księgowemu dokumenty firmy online. Autonomiczni biznesmeni, którzy uwielbiają brać sprawy w swoje ręce i mieć pełną wiedzę o detalach rozliczeń, mogą też prowadzić rachunkowość osobiście w aplikacji on-line (https://www.artefakt.pl/pozycjonowanie-stron).
W takim przypadku osobiście dodają koszta, wystawiają faktury w aplikacji, wytwarzają KPiR i deklaracje podatkowe, które później składają w urzędach. Monitorują przekształcenia w przepisach i dopasowują swoje działania – we wszystkim pomaga im Aplikacja on-line, jaka automatyzuje szereg postępowań.