Gastronomia końca wieku

You are here

Bazy danych - czym są, jak móc je kontrolować oraz kto może nam w tym zadaniu dopomóc?

Nasze artykuły

Bazą danych konkretnie nazywamy zbiór informacji, zwykle obejmujący jakiś konkretny temat i przeróżne powiązane wraz z nim zagadnienia, ulokowane na jednym nośniku. Takiego typu baz istnieją miliardy, nie napomykając o tej największej, praktycznie nieskończonej, którą to nazywamy Internetem.


Piękny dywan w kwiatowy wzór
Author: Komfort


Zawarte w nim informacje możemy podzielić, dzięki czemu ukazały się "bazy w bazie". Co to jednak dokładnie oznacza? Zaraz się dowiesz!


spawanie
Author: PEO ACWA
Source: http://www.flickr.com


Biuro w firmie
Author: Garrett Coakley
Source: http://www.flickr.com


Nasz dzisiejszy temat bywa wbrew wszelkim pozorom bardzo łatwy. Każdy zbiór informacji na jaki to trafiamy albo pragniemy utworzyć, potrzebuje miejsca, w którym ma możliwość zostać wprowadzony, a później wedle własnych potrzeb modyfikowany. Niegdyś do utrwalania takiego typu zbiorów stosowano papieru. Jego największym problemem było dokładnie to, że miał możliwość się zagubić, zostać zniszczony, czy też najzwyczajniej obrócony w najdrobniejszy mak. Komputer, a mówiąc dokładniej najbardziej internet, umożliwia na wyzbycie się tego problemu. Wszelakie dane jakie to wprowadzamy do komputera bez żadnego problemu możemy modyfikować i niezliczoną ilość razy powielać. Problem jednak powstaje w chwili, kiedy zdarzy się jakiś konkretny "wypadek" no i pamięć komputera zostanie zniszczona - w takiej chwili po informacjach nie zostaje nic. Wyjściem z sytuacji jest poza wdrożeniem informacji do komputera umieszczenie ich w sieci - dzięki temu nawet i po całkowitym zepsuciu sprzętu informacja się zachowają.
Obsługa baz danych dla wielu osób jest łatwa, lecz nie wszyscy ogarniają w jaki sposób ona działa, nie napomykając na temat tego, że nie wiedzą w jaki sposób ją wprowadzić - idealną pomocą w takiego typu wypadkach są firmy zajmujące się ich kompleksową obsługą.