Gastronomia końca wieku

You are here

Szlachetna whiskey - w czym tkwi popularność tego trunku?

Nasze artykuły

Whiskey to jeden z bardzo docenianych przez koneserów alkoholi. Nie ma się co dziwić, złożoność doznań smakowych, różnorodność gatunków jak to, iż na whiskey można naprawdę nieźle zarobić powoduje, że zainteresowanie tym napojem wzrasta z każdym rokiem.
chivas regal
red label
Author: Wolfgang Lonien
Source: http://www.flickr.com
Gdy mówimy o whiskey nie sposób zgubić się w niezliczonej ilości detali, które nadają wyjątkowości temu doskonałemu trunkowi. Istnieje ogromna ilość opracowań, książek a również forów dyskusyjnych, na jakich porusza się tematy powiązane z whiskey - zaczynając od niuansów smakowych, aż po zagadnienia techniczne bądź też historyczne. W Polsce również obserwujemy wzrost zainteresowania whiskey. Niezmiernym zainteresowaniem cieszą się takie gatunki jak JW Red Label albo też Chivas Regal. Jeżeli chodzi o Johnnie Walkera, to w sklepach jest dostępnych wiele jego odmian, natomiast to właśnie Red Label ze względu na swoją przystępną cenę jest częstokroć wybierany przez konsumentów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz Ceneo. Chivas Regal to, zupełnie jak Red Label whiskey pochodząca ze Szkocji, która jest uważana przez dużą ilość osób za królestwo tego szlachetnego alkoholu. Wyróżnia się bogactwem smaku, w jakim wyczuwa się elementy wanilii, dębu oraz czerwonych owoców.


Innym popularnym alkoholem jest Jack Daniels czyli whiskey, a mówiąc dokładniej - burbon, który pochodzi z Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Jest to z cała pewnością chyba najbardziej rozpoznawalna marka whiskey na świecie. Warto tutaj wspomnieć jaka jest różnica między szkocką (np. Red Label) a burbonem. Ten ostatni produkowany jest tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i musi być wytworzony z wykorzystaniem 51% kukurydzy. Whiskey, , która pochodzi z Irlandii bądź też Szkocji nie posiada takich restrykcji a udział kukurydzy jest zdecydowanie mniejszy. Jeżeli chodzi o whiskey takie jak Jack Daniels cena nie jest bardzo wygórowana oraz waha się w rejonach kilkudziesięciu złotych za butelkę o pojemności pół litra. Sporo dodatkowych informacji przeczytasz na stronie interesujący wpis. Jeśli mówimy o popularności napojów alkoholowych w naszym kraju to poza whiskey wyjątkowo popularny jest Jagermeister. Jest to pochodzący z Niemiec likier, którego fundament smakowy stanowią zioła wyciąg z karczocha oraz przyprawy. Gdy rozważamy ceny najbardziej wziętych alkoholi Jagermeister cena jest porównywalna do cen whiskey takich jak Red Label czy też Chivas. Popularny “Jager” stanowi często bazę do smacznych drinków, które doceni nawet najbardziej wybredny klient.