Gastronomia końca wieku

You are here

Piękno kwater pracowniczych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/vin-de-siecle.pl/includes/menu.inc).

Nasze artykuły

Kwatery pracownicze to specjalne przybytki, które przyjmują na pobyt czasowy zatrudnionych w okolicznych instytucjach i firmach. Hotele oferujące noclegi pracownicze powstają zazwyczaj przy szpitalach, komisariatach policji, szkołach różnego szczebla, pocztach, budynkach należących do wojska i większych fabrykach. Pewnie komuś kojarzą się one z PRL, ponieważ w epoce olbrzymich komunalnych zakładów pracy hotele pracownicze były bardzo popularne.
Łóżko japońskie
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl
Współcześnie ich liczba się skurczyła, ale z całą pewnością poznamy ich ofertę wyszukując w google np. „ pracownicze Łódź”. Kwatery pracownicze są dość tanie i dostarczają niezły standard zamieszkania. Można liczyć na to, iż w każdym hotelu znajdziemy łazienki, sale jadalne albo bufety. Część z nich posiada w standardzie też aneksy kuchenne i inne dodatki. Mocną stroną kwater pracowniczych jest brak separacji ze względu na płeć, odróżniając się tym od akademików, internatów i domów doktoranckich. Pokoje bywają przystosowane dla większej liczby ludzi, tak by wynajmujący był w stanie zakwaterować dodatkowo swoich bliskich. To bardzo ważne, szczególnie dla rodzajów pracy, w których konieczny jest krótki dojazd i nieustanna dyspozycyjność. Życie w hotelu pracowniczym na pewno pozwala na rozwój relacji społecznych z z pozostałymi lokatorami.

Jeśli masz chęć uzyskać dodatkowe materiały na omawiany temat, to zobacz proponowane www (http://www.drjanicki.pl/strona/discogel-gelstix), które mają też informacje na podnoszone zagadnienie - kliknij więc tu.

Wielu skojarzy się to z okresem młodości i pomieszkiwaniem w akademiku.

Łóżko piętrowe
Source: www.flickr.com
Oczywisty jest fakt, że każde większe miasto może zaproponować liczne noclegi pracownicze. Wrocław jest miastem, w którym takich przybytków odnajdziemy ponad dziesięć, podobnie jak Warszawa, Poznań i Łódź. Kwatery pracownicze łatwo odszukać w mapach Google, wystarczy wpisać np. formułkę „noclegidlafirm.pl” i zobaczymy dokładne namiary.