Gastronomia końca wieku

You are here

Bazy typu B2C - czyli, bazy konsumenckie "na już" lub na "wyjątkowe zamówienie"

Nasze artykuły

Dosłownie każdy, kto tylko zakłada firmę dobrze wie, jak istotne jest uzyskanie klientów - od tego w rzeczywistości zawsze jest zależne cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.
podczas szkolenia
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com


By ich zdobyć mamy możliwość wykorzystać bardzo wiele "chwytów", takiego typu jak kampanie telemarketingowe, kampanie nazywane "e-mail marketingowymi", czy kampanie rodzaju SMS, MMS i IVR. Wbrew pozorom wcale nie musimy się jednak aż tak bardzo nad nimi rozdrabniać, albowiem by "wprawić je w jakiś ruch", wystarczy tylko jedna rzecz, a więc baza rodzaju B2C. Co to jest i w jaki sposób tak naprawdę może nam pomóc?


Wielu nie ma w ogóle pojęcia, iż wchodząc do sieci internetowej i korzystając z niej, nasze własne informacje są zbierane w bazy. Co oczywiste słychać o tym w telewizji, czy radiu - mamy możliwość również napotkać na ten konkretny temat artykuły, przyglądając sieć internetową. Jednak zazwyczaj nasza własna wiedza na ten konkretny temat ogranicza się tylko do tego, iż kiedy podajemy gdzieś informacje, to dane - witryna internetowa - miejsce je trzyma - prawda jednak jest troszkę inna. W momencie gdy zgadzamy się by móc wykorzystać nasze dane (zajrzyj koniecznie) osobowe na przykład, przy zakładaniu konta w jakimś sklepie internetowym, jesteśmy zmuszeni zaznaczyć pewne zgody - jedne są obowiązkowe, inne nie, lecz te pierwsze od pierwszej chwili pokazują, jak wielu spośród nas nie czyta rozumiejąc dobrze tekst. Tak naprawdę wyrażając zgodę na wspomniane wykorzystanie danych, związujemy się umową z daną firmą oraz jej partnerami - mówiąc krótko przesyłamy informacje dalej. W ten sposób wytwarza się tak nazywane bazy konsumenckie, a więc wspomniane B2C.
Takiego typu bazy są dość mocno ukierunkowane - możemy zakupić jakąś na konkretny temat od innych lub też zlecić stworzenie takiej firmie, która to się w tym zadaniu specjalizuje - dzięki temu pozyskamy informacje ludzi, których to interesuje konkretny rodzaj produktu czy też usługi.