Gastronomia końca wieku

You are here

Nie zapominaj, że 1% swego podatku możesz przekazać dla potrzebujących fundacji

Nasze artykuły

Początek wiosny okazuje się czasem, gdy należy rozliczyć się ze skarbówką z uzyskanych dochodów za rok poprzedni. Przy tej okazji dostaje się zwrot nadpłaconego podatku albo uiszcza się brakującą sumę, gdy zostało nazbyt mało pobrane. Należy pamiętać, że w sprawie 1% swojego podatku ma się możliwość zdecydować oraz przeznaczyć go na działające organizacje pożytku publicznego.


Trzeba pomagać fundacjom oraz pozostałym instytucjom

wypełnianie podatku przez internet
Author: Administración Nacional de la Seguridad Social
Source: http://www.flickr.com
Na terenie Polski działa bardzo wiele organizacji pożytku publicznego oraz różnych fundacji. Oferują one wsparcie cierpiącym maluchom, ludziom w podeszłym wieku, stoją na straży ekologii i ratowania dzikich zwierząt zagrożonych wymarciem. By pracować, potrzebują wsparcia finansowego, mimo wszystko w wielu przypadkach borykają się z ciężką sytuacją finansową. Każdy człowiek, jaki dokonuje rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ma prawo oddać organizacji pożytku publicznego jeden procent własnego podatku. Nie wykazuje się z tego tytułu najmniejszych kosztów, zatem naprawdę warto to uczynić i wesprzeć w ten sposób działalność takich instytucji oraz fundacji. W tym miejscu więcej szczegółów: .

Czy wiesz jak przekazać 1% podatku?
Oddanie 1% podatku bywa bardzo proste i nie sprawia podatnikowi najmniejszych kłopotów. Po prostu w określonej rubryce w formularzu deklaracji podatkowej musi się wpisać numer KRS organizacji, jaką pragnie się wesprzeć procentem swojego podatku oraz kwotę, jaka ma być na ten cel przekazana. Jeśli obawia się samemu sporządzić deklarację podatkową i oddać 1% podatku, można zgłosić się z tym do biura księgowego. W takim wypadku trzeba dostarczyć dane wybranej instytucji.


Istnieje dużo organizacji pożytku publicznego
Gotówka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie jest się pewnym, komu można przekazać 1% swojego podatku, trzeba wejść do internetu i zaznajomić się z listą organizacji pożytku publicznego,który został tam zamieszczony. Poznając się z profilem działalności poszczególnych jednostek, można z sukcesem wybrać tę, której model wydaje się podatnikowi szczególnie bliski. 1% podatku można także przeznaczyć na leczenie znajomych dzieci, jednakże w takim wypadku w picie, oznaczając numer KRS organizacji, należy także określić cel szczegółowy.

Ekscytujący wpis? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie (https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy.html), którą tutaj odnajdziesz, także jest coś wartościowego!

/J]