Gastronomia końca wieku

You are here

Biała herbata – doskonała dla ludzi dbających o swoje zdrowie

Nasze artykuły

Wielu ludzi nie może wyobrazić sobie dnia bez kubka dobrej herbaty. To swego rodzaju rytuał, jaki towarzyszy nam po przyjściu do pracy albo po powrocie do domu, kiedy w końcu można siąść w swoim fotelu oraz oddać się przyjemnemu odpoczynkowi. Zwykłą czarną herbatę dobrze jest zastąpić białą herbatą, jaka posiada wiele przymiotów zdrowotnych i jeżeli zaczniesz ją pić, szybko zauważysz pozytywne rezultaty. Jakie?
Zielona herbata bez tajemnic
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nade wszystko zawiera duże ilości wit. C, więc poprawia odporność, co jest zwłaszcza istotne w okresie jesienno-zimowym, gdy nieprzerwanie musimy zmagać się z katarem bądź bólem gardła. Witamina C także fenomenalnie łagodzi stresy, dlatego biała herbata pomoże ci ostudzić nerwy po niełatwej rozmowie z szefem bądź po kłótni rodzinnej. Drugi walor jest najistotniejszą zaletą dla płci pięknej – która pani bowiem nie chciałaby zawsze czuć się piękna? Opisywana herbata to źródło polifenoli, ochraniających przed wolnymi rodnikami, zatem skutecznie opóźnia niepożądane procesy starzenia się skóry - sprawdź ofertę. Parz ją każdego dnia, a zauważysz, iż twoja cera nabiera blasku oraz czujesz się znacznie lepiej w swoim ciele. Oprócz tego biała herbata strzeże przed chorobami nowotworowymi o wiele lepiej niż herbata zielona, również znana ze swojego działania antymutagennego. Na koniec dobrze jest nadmienić, że herbata biała może świetnie zastąpić kawę, gdyż zawiera kofeinę. Ma działanie pobudzające i jest zdrowsza, zwłaszcza, że także zmniejsza cholesterol, co jest częstym kłopotem współczesnego społeczeństwa. A wysoki cholesterol może być powodem wielu dolegliwości, więc dobrze jest popijając białą herbatę poprawić swoje wyniki oraz uniknąć wizyty u doktora.link
Author: Gustavo Carbonaro
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób parzyć białą herbatę? Po pierwsze można ją parzyć trzy razy, więc nie wyrzucaj listków po pierwszym zalaniu ich gorącą wodą. Nie zapominaj, że nie można używać wrzątku – właściwa temperatura waha się między 85 a 90 stopniami Celsjusza. Poczekaj 5 min., aby napar zyskał swój wyjątkowy aromat, a później możesz już cieszyć się jego smakiem. Propozycję białej herbaty znajdziesz w wielu renomowanych herbaciarniach, również internetowych. Dobrze jest skorzystać z jej niezaprzeczalnych właściwości oraz spędzić miłe chwile, rozkoszując się kubkiem dobrego naparu.